Main Menu
User Menu
Reklama

1. severní válka [1654-1667]

Články

Druhá bitka na dunách - 14. jún 1658 časť 1.

24. októbra 1648 bola podpísaním Westfálskeho mieru ukončená Tridsaťročná vojna. Ešte niekoľko desiatok rokov však doznievali Európou jej dozvuky, formou väčších či menších vojenských konfliktov. Do histórie Tridsaťročnej vojny sa táto doba zapísala ako jej Post Bellum. Jedným z týchto konfliktov bola aj Francúzsko-španielska vojna ...

Druhá bitka na dunách - 14. jún 1658 časť 2.

Nasledujúci popis pohybov a postavení jednotiek je písaný opozitnou formou. To znamená, že pravé francúzske krídlo stálo proti španielskemu ľavému krídlu a naopak. V niektorých častiach článku som si pomohol aj miestopisnou orientáciou.

Témata

Podkategorie

Bitvy

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 1.1.2023 : 28.009,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!