Main Menu
User Menu

6. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

6th Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
6. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
6. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 6. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 6. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 6. divise
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva III. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 Brno, Budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
01.12.1921-DD.01.1925 Pračke, Bedřich (plukovník dělostřelectva)
DD.01.1925-DD.10.1925 Mrázek, Josef (plukovník dělostřelectva)
DD.10.1925-04.05.1928 Eberl, Antonín (plukovník dělostřelectva)
04.05.1928-DD.01.1929 Eberl, Antonín (brigádní generál)
DD.01.1929-DD.09.1930 Ruml, Bedřich (plukovník generálního štábu)
DD.09.1930-15.10.1935 Nedbal, Norbert (brigádní generál)
15.10.1935-31.12.1937 Klimša, Eduard (plukovník dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 6
01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/6-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74024#530903Verze : 5
MOD