Main Menu
User Menu
U 35
Loď postavená v typové řadě U 31 loděnicí Germaniawerft v Kielu (číslo stavby bylo 195)
Objednána : 29.3.1912
Kýl položen : 20.12.1912
Na vodu spuštěna : 18.4.1914
Převzata : 3.11.1914
Loď vykonala 17 hlídkových plaveb a při nich bylo potopeno celkem 224 lodí o celkovém výtlaku 539 741 tun. Tím se stala nejúspěšnější ponorkou WWI (a zřejmě všech dob). Postupně jí veleli čtyři velitelé. Byli to :
Waldemar Kophamel který jí velel od převzetí 3.11.1914 do 12.11.1915
Lothar von Arnauld de la Perière jí převzal 13.11.1915 a velel jí do 16.3. 1918
Ernst von Voigt ji převzal 17.3.1918 a velel jí do 13.8.1918
posledním velitelem pak byl Heino von Heimburg který ji převzal 14.8.1918 a velel jí do 11.11.1918. Loď se stala kořistí britů 26.11.1918. Po válce byla loď v Británii v přístavu Blyth na přelomu let 1919-1920 rozebrána.
Největších úspěchů s ní dosáhl Lothar von Arnauld de la Perière. Zajímavostí je že ponorka byla většinu své kariéry součástí Flotilly Pola a působila z tohot Rakousko-Uherského přístavu.
URL CZ: https://www.valka.cz/U-35-t38141#144531Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/U-35-t38141#144531Version : 0
Krížnik Cataluña spolu s ponorkou U-35 v Cartagena
URL CZ: https://www.valka.cz/U-35-t38141#619675Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/U-35-t38141#619675Version : 0
MOD