Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství, velitelství útočné vozby [1938-1938]

Armoured Troops Headquarters of the General Headquarters

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství, velitelství útočné vozby
Originální název:
Original Name:
Hlavní velitelství, velitelství útočné vozby
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 101
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-26.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
26.09.1938-08.10.1938 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova /
08.10.1938-14.10.1938 Praha, Budova ministerstva /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-14.10.1938 Procházka, Oleg (plukovník generálního štábu)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-10.10.1938 Prapor lehkých tanků 13

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Palacký"
Fetka, J.: Československá válečná armáda 1918-1939. Praha 2016.
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Minařík, P. – Šrámek, P.: Personální průvodce … Historie a vojenství 57, 1997, s. 94-130.
URL CZ: https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-velitelstvi-utocne-vozby-1938-1938-t202500#586617Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Armoured-Troops-Headquarters-of-the-General-Headquarters-t202500#586617Version : 0
MOD