Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství [1938-1938]

General Headquarters

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství
Originální název:
Original Name:
Hlavní velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 101 - Mobilisovaný útvar 101-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:

Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-26.09.1938 Klánovice, obecná škola /
26.09.1938-08.10.1938 Račice, zámek /
08.10.1938-14.10.1938 Praha, Budova hlavního štábu /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-14.10.1938 Krejčí, Ludvík (armádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.09.1938-14.10.1938 Fiala, Bohuslav (brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.09.1938-27.09.1938 2. rychlá divise, velitelství
23.09.1938-27.09.1938 4. rychlá divise, velitelství
23.09.1938-14.10.1938 Štáb hlavního velitelství - náčelník štábu
24.09.1938-27.09.1938 1. rychlá divise, velitelství
24.09.1938-27.09.1938 3. rychlá divise, velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, stan
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, velitelství dělostřelectva
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, velitelství letectva
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, velitelství telegrafního vojska
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, velitelství útočné vozby
24.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství, velitelství ženijního vojska
24.09.1938-27.09.1938 Velitelství V. sboru
24.09.1938-27.09.1938 Velitelství XI. hraničního pásma
24.09.1938-27.09.1938 Velitelství XII. hraničního pásma
24.09.1938-27.09.1938 Velitelství XIII. hraničního pásma
24.09.1938-27.09.1938 Velitelství XVI. hraničního pásma
24.09.1938-14.10.1938 Velitelství válečného vyměřování
24.09.1938-14.10.1938 Ústřední železniční velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad automobilní služby hlavního velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad duchovní služby hlavního velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad intendanční služby hlavního velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad remontní služby hlavního velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad služby silniční dopravy hlavního velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad veterinářské služby hlavního velitelství
24.09.1938-14.10.1938 Úřad zdravotnické služby hlavního velitelství
25.09.1938-02.10.1938 Velitelství "M"
25.09.1938-02.10.1938 Velitelství "ČV"
25.09.1938-14.10.1938 Vrchní polní soud
25.09.1938-14.10.1938 Úřad vrchního polního prokurátora
27.09.1938-06.10.1938 12. divise
27.09.1938-14.10.1938 13. divise
27.09.1938-14.10.1938 16. divise
27.09.1938-14.10.1938 22. divise
27.09.1938-14.10.1938 I. armáda, velitelství
27.09.1938-14.10.1938 II. armáda, velitelství
27.09.1938-14.10.1938 III. armáda, velitelství
27.09.1938-14.10.1938 IV. armáda, velitelství
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství 4. divise
27.09.1938-28.09.1938 Velitelství VI. sboru
27.09.1938-04.10.1938 Velitelství VIII. sboru

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno "Palacký 1"
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Palacký"
Fetka, J.: Československá válečná armáda 1918-1939. Praha 2016.
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Minařík, P. – Šrámek, P.: Personální průvodce … Historie a vojenství 57, 1997, s. 94-130.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-1938-1938-t202236#586607Verze : 5
MOD