Main Menu
User Menu

Ubľa

okr. Snina

     
Název:
Name:
Ubľa
Originální název:
Original Name:
Ubľa
Další názvy:
Other Names:
do roku 1918 - Ublya
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Snina
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°53'30.72"N 22°19'03.12"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1567
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Vojnový cintorín z prvej svetovej vojny Ubľa.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.e-obce.sk
DROBŇÁK, Martin – KORBA, Matúš – TURIK, Radoslav: Mementá prvej svetovej vojny II. Humenné : Redos, 2009, 100 s. ISBN 978-80-969233-3-5.
www.kvhbeskydy.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Ubla-t95419#355910Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Snina-t95419#355910Version : 0
MOD
Prvá písomná zmienka o Ubli je z roku 1414.


zdroj:kniha "Ubľa v zrkadle stároči"
obrázky: skeny z knihy

Ubľa - obálka knihy

obálka knihy
Ubľa - zadná strana obálky

zadná strana obálky
Ubľa - Letecký pohľad na Ubľu

Letecký pohľad na Ubľu
Ubľa - Historický kataster

Historický kataster
Ubľa - História obce

História obce
URL CZ: https://www.valka.cz/Ubla-t95419#379777Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Snina-t95419#379777Version : 0
vlastné foto
Ubľa - Ubľa od vodarne 10.2.2005

Ubľa od vodarne 10.2.2005
URL CZ: https://www.valka.cz/Ubla-t95419#392451Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Snina-t95419#392451Version : 0
Diskuse
Na webe som našiel minimálne tri zdroje z prvou písomnou zmienkou z roku 1567. V práci sa ešte pozriem do Vlastivedného slovníka miesta a obcí. Keď sa ukáže, že sa mýlim, údaj opravím.
URL CZ: https://www.valka.cz/Ubla-t95419#392455Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Snina-t95419#392455Version : 0
MOD