Main Menu
User Menu

Prapor 5 [1939-1945]

5th Battalion

     
Název:
Name:
Prapor 5
Originální název:
Original Name:
Prapor 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
00.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1939-DD.05.1944 Inspektorát I
00.05.1944-15.10.1944 Zasazený inspektorát I
15.10.1944-DD.05.1945 Nejvyšší zasazený štáb
Dislokace:
Deployed:
15.07.1939-00.05.1944 Kutná Hora, kasárny /
00.05.1944-DD.05.1945 Bologna, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1939-DD.MM.1945 Tockstein, Antonín (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1939-01.09.1940 Polní rota 1/5 /pěší/
15.07.1939-01.09.1940 Polní rota 2/5 /cyklistická/
15.07.1939-00.05.1945 Polní rota 3/5 /jezdecká/
15.07.1939-00.05.1945 Polní rota 4/5 /technická/
01.09.1940-DD.05.1944 Půlprapor praporu 5
00.05.1944-00.05.1945 Polní rota 1/5 /pěší/
00.05.1944-00.05.1945 Polní rota 2/5 /cyklistická/

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
Nesvadba, František: Zasazení a rozklad vládního vojska v Itálii. Historie a vojenství 17, 1969, č. 5, s. 407-457.
URL : https://www.valka.cz/Prapor-5-1939-1945-t75103#347179Verze : 3
MOD