Main Menu
User Menu

Inspektorát I [1939-1945]

Inspectorat I

     
Název:
Name:
Inspektorát I
Originální název:
Original Name:
Inspektorát I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
00.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1939-09.05.1945 Generální inspektorát Vládního vojska
Dislokace:
Deployed:
01.07.1939-09.05.1945 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.07.1939-00.12.1941 Fabian, František (Generál)
00.12.1941-00.05.1944 Pražák, Karel (Generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1939-00.05.1945 Pomocná rota inspektorátu I
01.07.1939-DD.05.1945 Prapor 1
01.07.1939-DD.05.1944 Prapor 2
01.07.1939-00.05.1945 Vojenský sklad 1
15.07.1939-DD.05.1944 Prapor 3
15.07.1939-DD.05.1944 Prapor 4
15.07.1939-DD.05.1944 Prapor 5
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Kralovice
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Kutná Hora
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Písek
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Rakovník
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Týn nad Vltavou
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Čáslav

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-----
Vyznamenání:
Decorations:
-----
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
URL : https://www.valka.cz/Inspektorat-I-1939-1945-t73387#346728Verze : 7
MOD