Main Menu
User Menu

IV. sbor [1938-1939]

4th Corps

     
Název:
Name:
IV. sbor
Originální název:
Original Name:
IV. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
XIII. hraniční pásmo
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
22.10.1938-14.03.1939 Olomouc, kasárny /

Velitel:
Commander:
22.10.1938-14.03.1939 Fiala, Emil (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.10.1938-31.10.1938 Náhradní prapor pěšího pluku 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1938-1939-t73364#577528Verze : 1
MOD

REPUBLIKA ČESKO-SLOVENSKÁ IV. SBOR
Datum vzniku 14.10.1938
Předchůdce XIII. hraniční pásmo [1938]
Datum zániku 15.03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 10.1938-03.1939 Zemské vojenské velitelství v Brně [1938-1939]
Dislokace 10.1938-03.1939 Olomouc
Velitelé 10.1938-03.1939 Fiala Emil
Podřízená velitelství 10.1938-03.1939 7. divise [1938-1939]
10.1938-03.1939 8. divise [1938-1939]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
Literatura
URL : https://www.valka.cz/IV-sbor-1938-1939-t73364#260325Verze : 0
MOD