Main Menu
User Menu

Velitelství XIII. hraničního pásma [1938-1938]

Headquarters of the 13th Border Zone

     
Název:
Name:
Velitelství XIII. hraničního pásma
Originální název:
Original Name:
Velitelství XIII. hraničního pásma
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 109 - Mobilisovaný útvar 109-A-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Velitelství IV. sboru
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-27.09.1938 Hlavní velitelství
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství II. armády
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-09.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /
09.10.1938-12.10.1938 Holešov, zámek /
12.10.1938-22.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-22.10.1938 Fiala, Emil (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.09.1938-22.10.1938 Procházka, Jan (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ROSTISLAV 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství hraničních pásem
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-XIII-hranicniho-pasma-1938-1938-t57702#586734Verze : 3
MOD