Main Menu
User Menu

Liptovská Lúžna

okr. Ružomberok

     
Název:
Name:
Liptovská Lúžna
Originální název:
Original Name:
Liptovská Lúžna
Další názvy:
Other Names:
Lusna (1669), Lužna (1808), Liptovská Lúžna (1927); maďarsky Lúzsna
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Ružomberok
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°56'08.84"N 19°19'51.21"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1669
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky klasicistický z roku 1831
- Kaplnka z polovice 19. storočia
- Mlyny zrubové
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Franko Veselovský (1845-1917), poslanec v uhorskom sneme
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec obdržala Řád rudé hvězdy, Řád Slovenského národního povstání I. třídy, Dukelskou pamětní medaili a Pamětní medaili SNP .
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.liptovskaluzna.sk
URL : https://www.valka.cz/Liptovska-Luzna-t175546#518525Verze : 0
MOD