Main Menu
User Menu

Sevilla

Seville (ES-SE)

Sevilla

     
Název:
Name:
Sevilla
Originální název:
Original Name:
Sevilla
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Provincia Sevilla
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
37°22'00.00"N 05°59'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
dištrikty Norte, Macarena, Este - Alcosa Torreblanca, Cerro - Amate, Sur, Nervión, S. Pablo Sta. Justa, Casco Antiguo, Los Remedios, Palmera - Bellavista, Triana,
První písemná zmínka:
First Written Reference:
884
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Katedrála Sevilla
Zvonica katedrály
Palác El Alcázar
Archív Indií
Španielske námestie
Historické centrum
Zlatá veža
Bývalá audiencia
Hotel Alfonso XIII
Aréna býćích zápasov Real Maestranza de Caballería de Sevilla
Archív provincie Sevilla
Parlament Andalúzie
Kráľovská pokladnica
Kráĺovská tabaková fabrika
a iné
Muzea:
Museums:
Múzeum krásnych umení
Archeologické múzeum
Múzeum ľudových umení a zvykov
Andalúzke centrum súčastného umenia
Centrálny archív Indií
Dom Pilatos
Palác kontesy Lebrija
Námorné múzeum
Múzeum vojenskej histórie
Múzeum Flamenca
Múzeum býčích zápasov
Múzeum bazilika Macarena
Geologické múzeum
Osobnosti:
Personalities:
-, Fernando III
† 30.05.1252
Alfonso X, -
† 04.04.1284
-, Fernando IV
* 06.12.1285 
Yáñez Pinzón, Vicente
† DD.MM.1514
de Córdoba, Diego Fernández
* 09.02.1578 
- de Cárdenas, Diego
* DD.MM.1581 
- de Santillán y Pineda, Diego
* DD.MM.15RR 
de Zúñiga, Álvaro Manrique
† 03.03.1604
Enríquez de Rivera, Payo
* DD.MM.1612 
de Velasco y Castilla, Luis
† 07.09.1617
de Toledo y Salazar, Antonio
* 20.01.1622 
- Madariaga Caviria, Alonso
* 11.10.1660 
Carrillo de Albornoz, José
* 08.10.1671 
Malo de Villavicencio, Pedro
* DD.05.1673 
- de Esquivel, Juan Francisco
† 08.02.1678
- Layseca y Alvarado, Antonio de
† DD.MM.1688
Guzmán Dávalos y Spínola, Jaime Miguel de
* 15.01.1690 
- Campero de Sorredevilla, José
* DD.MM.16RR 
Bucareli y Ursúa, Francisco de Paula
* 18.09.1708 
Bucareli y Ursúa, Antonio María
* 21.01.1717 
Flórez Martínez de Angulo, Manuel Antonio
* 27.05.1723 
- Guillelmi y Andrada, Jorge Juan
* 06.01.1734 
de Sobremonte, Rafael
* 27.11.1745 
- Velasco y Estrada, Francisco Manuel
† 12.08.1747
O'Donojú, Juan
* 30.07.1762 
de Valdés y Flórez, Cayetano
* 28.09.1767 
- Santa María, Manuel de
* DD.MM.1767 
Torre y Navacerrada, Carlos María de la
* 27.07.1809 
García Granados, Miguel
* 29.09.1809 
- Girón y Moctezuma, Jerónimo
† 17.10.1819
Downie Forrester, John
† 05.06.1826
Terrero y Perinat, Emilio
* 20.09.1827 
Moreno Daoíz, Tomás
† 29.03.1829
Primo de Rivera, Fernando
* 24.07.1831 
Bermúdez Reina, Eduardo
* 09.11.1831 
Correa y García, Miguel
* 11.08.1832 
Armero Peñaranda, Francisco
† 01.07.1866
- Gallego Ramos, Eduardo
* 07.03.1873 
- Cardenal Dominicis, Manuel
* 19.08.1873 
Serna Hernández-Pinzón, Manuel de la
† 03.06.1878
Martínez Barrio, Diego
* 25.11.1883 
Sarmiento León-Troyano, Antonio
* 07.02.1892 
Campins, Miguel
† 16.08.1936
Coloma Gallegos, Francisco
† 28.09.1993
Julián Álvarez Ortega
José María Álvarez del Manzano
Javier Arenas
Francisco de Paula Candau
José Antonio Castro Román
Manuel Cortina
Carlos Díaz Medina
Juan José Domínguez Munoz
Antonio Halcón y Vinent
Horacio Hermoso Araujo
Alberto Jiménez-Becerril Barrio
José Manuel Arjona
Miguel García Granados
Ángel Manuel López y López
Fernando Márquez de la Plata
Diego Martínez Barrio
Sebastián Martín Recio
Joaquín Francisco Pacheco
Juan Bautista Pérez de Barradas y Bernuy
Patricia Del Pozo Fernández
Ramón González Sicilia
Pedro Rodríguez de la Borbolla Amozcótegui de Saavedra
Melchor Rodríguez García
Alejandro Rojas-Marcos
Carmen Romero
Luisa Fernanda Rudi
Francisco de Saavedra
Ricardo Tarno
José García Carranza
Jaime de Guzmán-Dávalos y Spínola
Hernán Mejía de Mirabal
Luis Munoz de Guzmán
Mariano Osorio
Juan de Oviedo
Fernando Primo de Rivera
Jerónimo Sánchez de Carranza
Francisco Serrano de Reyna y Céspedes
Rafael de Sobremonte
Cayetano Valdés
Manuel Vázquez Sagastizabal
Juan de Villalta
Pedro de Viscarra
Antonio Rodrigo Torrijos
Luis Urunuela
Manuel del Valle Arévalo
Agustín Villar Iglesias
Luis Yánez
Manuel Benítez Parodi
Antonio María de Bucareli y Ursúa
Jerónimo Luis de Cabrera
Fernando Canales de la Cerda
José Carrillo de Albornoz
Antonio Cordón
Luis de Córdova y Córdova
Antonio de Córdova
Manuel Cortina
Luis Daoíz
Antonio de Ulloa
Manuel Díaz Criado
Diego de Egües y Beaumont
Juan de Esquivel
José Ferrándiz y Nino
Manuel Antonio Flores Maldonado
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.MM.124R-DD.MM.1516
Kastilský pluk
Castillian Regiment
DD.MM.1516-10.09.1634
Sevilský fialový provinční pluk
Purple Provincial Regiment of Sevilla
DD.MM.1690-DD.MM.1694
Nový pluk námořní pěchoty
New Marine Infantry Regiment
14.03.1809-14.03.1809
Královská dělostřelecká kolej
Royal Artillery College
27.01.1822-DD.MM.1831
10. vojenský okres
10th Military District
DD.MM.1828-25.05.1931
Základna údržby jízdní dělostřelecké techniky
Cavalry Artillery Maintenance Park
DD.MM.1831-DD.MM.1844
10. vojenský okres Sevilla
10th Military District Sevilla
DD.MM.1844-03.11.1859
III. generální kapitánie Andalúzie
III. General Capitancy of Andalusia
DD.MM.1855-DD.MM.1856
Dělostřelecká aplikační škola
Artillery Application School
16.02.1859-DD.02.1859
12. pěší pluk "Zaragoza"
12th Infantry Regiment "Zaragoza"
03.11.1859-DD.06.1860
Vojenský okres Andalúzia, Granada, Extremadura
Military District Andalusia, Granada, Extremadura
DD.06.1860-16.12.1891
III. generální kapitánie Andalúzie
III. General Capitancy of Andalusia
01.08.1877-DD.MM.187R
50. pěší pluk "Pavía"
50th Infantry Regiment "Pavía"
14.02.1883-29.06.1918
1. polní dělostřelecký pluk
1st Field Artillery Regiment
23.06.1883-10.03.1888
50. pěší pluk "Pavía"
50th Infantry Regiment "Pavía"
16.12.1891-17.07.1904
12. myslivecký prapor "Segorbe"
12th Jaeger Battalion "Segorbe"
16.12.1891-29.08.1893
14. pěší divize
14th Infantry Division
16.12.1891-29.08.1893
15. pěší divize
15th Infantry Division
16.12.1891-25.05.1931
21. jezdecký myslivecký pluk "Alfonso XII"
21st Jaeger Cavalry Regiment "Alfonso XII"
16.12.1891-29.08.1893
27. pěší brigáda
27th Infantry Brigade
16.12.1891-29.08.1893
28. pěší brigáda
28th Infantry Brigade
16.12.1891-27.06.1926
3. dělostřelecká brigáda
3rd Artillery Brigade
16.12.1891-29.08.1893
3. vojenský okruh
3rd Military District
16.12.1891-17.07.1904
3. ženijní pluk
3rd Engineer Regiment
16.12.1891-29.08.1893
Jezdecká brigáda
Cavalry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
29.08.1893-31.05.1899
2. armádní sbor
2nd Army Corps
29.08.1893-31.05.1899
2. myslivecká brigáda
2nd Jaeger Brigade
29.08.1893-25.05.1931
2. vojenská oblast
2nd Military Region
29.08.1893-25.05.1931
2. základna údržby jízdní dělostřelecké techniky
2nd Cavalry Artillery Maintenance Park
29.08.1893-31.05.1899
4. myslivecká půlbrigáda
4th Jaeger Half Brigade
DD.MM.1898-DD.MM.1921
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
31.05.1899-17.07.1904
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
17.07.1904-25.05.1931
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
17.07.1904-18.04.1906
2. armádní sbor
2nd Army Corps
17.07.1904-25.05.1931
3. pěší divize
3rd Infantry Division
18.04.1906-25.12.1912
3. smíšený ženijní pluk
3rd Mixed Engineer Regiment
25.12.1912-25.05.1931
3. ženijní pluk
3rd Engineer Regiment
29.06.1918-25.05.1931
3. lehký dělostřelecký pluk
3rd Light Artillery Regiment
DD.MM.1921-DD.MM.1931
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
25.05.1931-18.07.1936
2. dělostřelecká brigáda
2nd Artillery Brigade
25.05.1931-18.07.1936
2. organická divize
2nd Organic Division
25.05.1931-18.07.1936
2. základna údržby dělostřelecké techniky
2nd Artillery Maintenance Park
25.05.1931-18.07.1936
2. ženijní prapor
2nd Engineer Battalion
25.05.1931-18.07.1936
3. dělostřelecký pluk
3rd Artillery Regiment
25.05.1931-25.06.1935
8. jezdecký myslivecký pluk
8th Jaeger Cavalry Regiment
06.06.1931-25.06.1935
9. pěší pluk
9th Infantry Regiment
25.06.1935-18.07.1936
8. jezdecký myslivecký pluk "Taxdirt"
8th Jaeger Cavalry Regiment "Taxdirt"
25.06.1935-23.04.1936
9. pěší pluk "Granada"
9th Infantry Regiment "Granada"
23.04.1936-18.07.1936
6. pěší pluk "Granada"
6th Infantry Regiment "Granada"
18.07.1936-24.07.1939
2. logistická skupina
2nd Logistic Group
18.07.1936-24.07.1939
2. organická divize
2nd Organic Division
18.07.1936-24.07.1939
2. základna údržby dělostřelecké techniky
2nd Artillery Maintenance Park
18.07.1936-24.07.1939
2. ženijní prapor
2nd Engineer Battalion
18.07.1936-24.07.1939
3. lehký dělostřelecký pluk
3rd Light Artillery Regiment
18.07.1936-DD.MM.1936
6. pěší pluk "Granada"
6th Infantry Regiment "Granada"
18.07.1936-24.07.1939
7. jezdecký myslivecký pluk "Taxdirt"
7th Jaeger Cavalry Regiment "Taxdirt"
01.08.1936-24.07.1939
Armáda Jih
Southern Army
07.11.1936-06.06.1939
Legie Condor
Condor Legion
04.07.1939-10.07.1965
2. armádní sbor
2nd Army Corps
04.07.1939-01.03.1959
21. pěší divize
21st Infantry Division
24.07.1939-01.10.1940
2. cyklistický prapor
2nd Cyclist Battalion
24.07.1939-01.01.1944
2. tankový pluk
2nd Tank Regiment
24.07.1939-01.01.1944
6. pěší pluk "Granada"
6th Infantry Regiment "Granada"
01.09.1939-10.07.1965
14. pluk taženého dělostřelectva
14th Towed Artillery Regiment
01.09.1939-01.01.1960
2. automobilní skupina
2nd Automobile Group
01.09.1939-DD.MM.1953
2. logistická skupina
2nd Quartermaster Group
01.09.1939-DD.MM.1941
2. smíšený ženijní pluk
2nd Mixed Engineer Regiment
01.09.1939-DD.MM.1953
2. zdravotnická skupina
2nd Medical Group
01.09.1939-01.01.1944
61. těžký dělostřelecký pluk
61st Heavy Artillery Regiment
15.09.1939-18.04.1940
2. jezdecká skupina průzkumu
2nd Exploration and Exploitation Group
18.04.1940-01.01.1944
12. smíšený jezdecký pluk
12th Mixed Cavalry Regiment
18.04.1940-22.12.1986
2. základna a sklad dělostřelecké techniky
2nd Artillery Support Base and Depot
18.04.1940-22.12.1986
2. základna a sklad pro automobilní techniku
2nd Automobile Support Base and Depot
21.02.1941-01.02.1954
2. spojovací prapor
2nd Signal Battalion
DD.MM.1941-01.03.1959
2. ženijní pluk
2nd Engineer Regiment
01.01.1944-19.10.1950
62. tankový pluk "Brunete"
62nd Tank Regiment "Brunete"
01.01.1944-23.02.1954
7. jezdecký myslivecký pluk "Sagunto"
7th Cavalry Jaeger Regiment "Sagunto"
01.01.1944-DD.MM.1957
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
DD.MM.1944-10.07.1965
2. vojenská oblast
2nd Military Region
13.04.1951-01.03.1959
5. jezdecká brigáda
5th Cavalry Brigade
DD.MM.1953-01.01.1960
2. logistická skupina
2nd Quartermaster Group
DD.MM.1953-01.01.1960
2. zdravotnická skupina
2nd Medical Group
01.02.1954-01.03.1959
2. spojovací skupina
2nd Signal Regimental Group
23.02.1954-01.03.1959
7. dragounský pluk "Sagunto"
7th Dragoons Regiment "Sagunto"
DD.MM.1958-01.03.1959
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
01.03.1959-10.07.1965
2. spojovací pluk
2nd Signal Regiment
01.03.1959-10.07.1965
22. spojovací prapor
22nd Signal Battalion
01.03.1959-10.07.1965
22. ženijní prapor
22nd Engineer Battalion
01.03.1959-01.04.1963
7. obrněná jezdecká skupina "Sagunto"
7th Armored Cavalry Group "Sagunto"
01.03.1959-01.04.1963
9. experimentální pěchotní seskupení "Soria"
9th Experimental Infantry Group "Soria"
01.01.1960-10.07.1965
2. automobilní rota
2nd Automobile Company
01.01.1960-10.07.1965
2. skupina hygienického zabezpečení
2nd Hygiene Group
01.01.1960-10.07.1965
2. skupina logistické podpory
2nd Quartermaster Group
01.01.1960-10.07.1965
2. zdravotnická rota
2nd Medical Company
01.01.1960-10.07.1965
2. zdravotní skupina
2nd Medical Group
01.01.1960-10.07.1965
22. automobilní jednotka
22nd Automobile Unit
01.01.1960-10.07.1965
22. skupina logistické podpory
22nd Quartermaster Group
01.01.1960-10.07.1965
22. zdravotní jednotka
22nd Medical Unit
01.04.1963-10.07.1965
7. obrněný jezdecký pluk "Sagunto"
7th Armored Cavalry Regiment "Sagunto"
01.04.1963-10.07.1965
9. pěší pluk "Soria"
9th Infantry Regiment "Soria"
10.07.1965-30.06.1995
14. polní dělostřelecký pluk
14th Field Artillery Regiment
10.07.1965-22.12.1986
2. automobilní rota
2nd Automobile Company
10.07.1965-02.10.1985
2. lehká protiletadlová skupina
2nd Light Anti-Air Artillery Group
10.07.1965-02.10.1985
2. pěší divize (mechanizovaná) "Guzman el Bueno"
2nd Infantry Division (Mechanized) "Guzman el Bueno"
10.07.1965-02.10.1985
2. rota vojenské policie
2nd Military Police Company
10.07.1965-02.10.1985
2. seskupení logistiky
2nd Logistic Regimental Group
10.07.1965-30.06.1995
2. smíšený ženijní pluk
2nd Mixed Engineer Regiment
10.07.1965-01.07.1997
2. spojovací rota
2nd Signal Company
10.07.1965-02.10.1985
2. velitelská rota
2nd Command Company
10.07.1965-02.10.1985
27. pěší pluk "Argel"
27th Infantry Regiment "Argel"
10.07.1965-30.06.1995
7. lehký obrněný jezdecký pluk "Sagunto"
7th Armored Light Cavalry Regiment "Sagunto"
10.07.1965-02.10.1985
9. smíšený pěší pluk "Soria"
9th Mixed Infantry Regiment "Soria"
10.07.1965-30.06.1995
Lehká obrněná jezdecká skupina I/7
Light Armored Cavalry Group I/7
10.07.1965-22.12.1986
Mechanizovaná jezdecká skupina II/7
Mechanized Cavalry Group II/7
10.07.1965-30.06.1995
Polní oddíl taženého dělostřelectva I/14
Field Towed Artillery Battalion I/14
10.07.1965-01.01.1977
Polní oddíl taženého dělostřelectva II/14
Field Towed Artillery Battalion II/14
10.07.1965-08.08.1969
Protiletadlová skupina Sevilla
Anti-Air Artillery Group Sevilla
10.07.1965-02.10.1985
Skupina logistické podpory II
Logistic Support Group II
10.07.1965-02.10.1985
Smíšený ženijní prapor XXII
Mixed Engineer Battalion XXII
10.07.1965-30.06.1995
Tankový prapor IV/9 "Argel"
Tank Battalion IV/9 "Argel"
10.07.1965-05.01.1984
Vojenská oblast II
Military Region II
10.07.1965-02.10.1985
Zdravotnická skupina II
Medical Group II
17.12.1965-30.06.1995
Motorizovaný prapor III/9 "Tarifa"
Motorized Infantry Battalion III/9 "Tarifa"
08.08.1969-24.03.1971
73. protiletadlový dělostřelecký pluk
73rd Antiaircraft Artillery Regiment
01.01.1977-30.06.1995
Polní samohybný dělostřelecký oddíl II/14
Field Self-Propelled Artillery Battalion II/14
18.10.1979-01.02.1996
21. rota vojenské policie
21st Military Police Company
18.10.1979-01.02.1996
22. rota vojenské policie
22nd Military Police Company
05.01.1984-05.05.2005
Vojenská oblast II Jih
Military Region II South
02.10.1985-30.06.1995
9. mechanizovaný pluk "Soria"
9th Mechanized Infantry Regiment "Soria"
02.10.1985-30.06.1995
Jednotka podpory velení 9. mechanizovanýho pluku "Soria"
Command Support Unit of the 9th Mechanized Infantry Regiment "Soria"
02.10.1985-01.01.1991
Stavební prapor II
2nd Construction Battalion
02.10.1985-30.06.1995
Velitelství 9. mechanizovanýho pluku "Soria"
Headquarters of the 9th Mechanized Infantry Regiment "Soria"
02.10.1985-30.06.1995
Štáb 9. mechanizovanýho pluku "Soria"
Staff of the 9th Mechanized Infantry Regiment "Soria"
01.05.1986-30.06.1995
Mechanizovaná jezdecká skupina II/7 "Albuera"
Mechanized Cavalry Group II/7 "Albuera"
22.12.1986-DD.MM.RRRR
21. seskupení logistické podpory
21st Logistic Support Regimental Group
22.12.1986-14.05.1997
Velitelství logistické podpory Jih
Logistical Support Command South
01.01.1991-01.02.1996
21. stavební jednotka
21st Construction Unit
01.02.1996-DD.MM.RRRR
74. protiletadlový dělostřelecký pluk
74th Antiaircraft Artillery Regiment
01.04.1996-DD.MM.RRRR
Jednotka oprav III/74
Repairs Unit III/74
01.04.1996-DD.MM.RRRR
Protiletadlový oddíl II/74
Anti-Air Artillery Battalion II/74
14.05.1997-15.05.2005
Velitelství logistické podpory Jih
Logistic Support Command South
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Centrum vojenské historie a kultury Jih
Military Historical and Cultural Centre South
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Vojenská historická knihovna Sevilla
Historical Military Librarie Sevilla
DD.11.1997-DD.MM.RRRR
Vojenský archiv Sevilla
Intermediate Military Archive Sevilla
01.03.1998-01.07.2005
2. jednotka pokročilé medicíny
2nd Advanced Medical Support Echelon
10.12.2003-DD.MM.RRRR
2. generálni subinspekce jih
2nd Army General Subinspection of South
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Jednotka podpory SUIGESUR
Support Unity of the SUIGESUR
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Technický sekretariát SUIGESUR
Technical Secretary of the SUIGESUR
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velitelství 2. generální subinspekce jih
Headquarters of 2nd Army General Subinspection of South
10.12.2003-DD.MM.RRRR
Velitelství staveb 2
2nd Constructions Command
05.05.2005-DD.MM.RRRR
Velitelství a štáb pozemných sil
Headquarters and Staff of the Land Forces
05.05.2005-DD.MM.RRRR
Velitelství pozemných sil
Headquarters of Land Forces
15.05.2005-31.12.2010
Velitelství pozemní logistické podpory 1
1st Land Logistic Support Command
01.07.2005-DD.02.2013
Spojovací prapor III/22
Signal Battalion III/22
DD.02.2013-DD.MM.RRRR
Spojovací prapor III/22
Signal Battalion III/22
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Ubytovací zařízení vojenské logistiky "Virgen de los Reyes"
Residence of Military Logistic "Virgen de los Reyes"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "Pineda"
Services Unit of the Base "Pineda"
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zabezpečovací jednotka základny "Torreblanca"
Services Unit of the Base "Torreblanca"
Průmyslové podniky:
Industry:
EADS
FASA-Renault
Heineken
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto Autonómnej komunity Andalúzia
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Seville
www.sevilla.org
URL : https://www.valka.cz/Sevilla-t103478#372174Verze : 0
MOD



Španielke námestie





Kráľovský hrad Real Alcazares





Torre del Oro - zlatá veža





Budova vlády autonómnej komunity Andalúzie





Archív Indií





Aréna býčia
URL : https://www.valka.cz/Sevilla-t103478#372204Verze : 0
MOD