Main Menu
User Menu

13. smíšené křídlo [1940-1941]

13th Composite Wing

     
Název:
Name:
13. smíšené křídlo
Originální název:
Original Name:
13th Composite Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.10.1941
Nástupce:
Successor:
13. bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.10.1940-01.11.1940 ?
01.11.1940-25.10.1941 Letecká armáda Panamský průplav
Dislokace:
Deployed:
10.10.1940-26.10.1940 Hampton, Langley Field
01.11.1940-06.01.1941 Aguadilla, Borinquen Army Airfield
06.01.1941-01.05.1941 San Juan
01.05.1941-25.10.1941 Aguadilla, Borinquen Army Airfield

Velitel:
Commander:
10.10.1940-DD.10.1940 Hinds, Paul (First Lieutenant)
DD.10.1940-01.11.1940 Sanborn, Kenneth O. (Captain)
01.11.1940-04.08.1941 Bradley, Follett (Brigadier General)
04.08.1941-07.09.1941 Ignico, Robert V. (Lieutenant Colonel)
07.09.1941-25.10.1941 Netherwood, Douglas B. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/13-smisene-kridlo-1940-1941-t139076#453223Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/13th-Composite-Wing-t139076#453223Version : 0
MOD