Main Menu
User Menu

1. zvláštní dálnovýchodní letecká armáda [1957-1980]

1st Special Far Eastern Air Army

1. zvláštna diaľkovýchodná letecká armáda

1–я особая дальневосточная воздушная армия

     
Název:
Name:
1. zvláštní dálnovýchodní letecká armáda
Originální název:
Original Name:
1–я особая дальневосточная воздушная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1957
Předchůdce:
Predecessor:
29. letecká armáda
54. letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1980
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva Dálnovýchodního vojenského okruhu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1957-01.05.1980 Dálnovýchodní vojenský okruh
01.04.1957-01.05.1980
Dislokace:
Deployed:
01.04.1957-01.05.1980 Chabarovsk, ?

Velitel:
Commander:
01.04.1957-DD.04.1958 Stěpičov, Vasilij Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.04.1958-DD.04.1961 Dankevič, Pavel Borisovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.04.1961-DD.01.1964 Žukovskij, Sergej Jakovlevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.01.1964-DD.11.1967 Gajdajenko, Ivan Dmitrijevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.11.1967-DD.12.1970 Kirsanov, Pjotr Semjonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.12.1970-DD.05.1972 Balaganskij, Oleg Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.05.1972-DD.04.1974 Bazanov, Pjotr Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.04.1974-DD.12.1979 Pankin, Valentin Jepifanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.12.1979-01.05.1980 Strišakov, Anatolij Jefinovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
30.04.1975 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/1-zvlastni-dalnovychodni-letecka-armada-1957-1980-t60029#611194Verze : 2
MOD