Main Menu
User Menu

Dálnovýchodní vojenský okruh [1953-1991]

Far Eastern Military District / Дальневосточный военный округ

     
Název:
Name:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Дальневосточный военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.04.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Dálnovýchodní vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.04.1953-01.09.1984 Ministerstvo obrany
01.09.1984-31.12.1991 ?
Dislokace:
Deployed:
23.04.1953-31.12.1991 Chabarovsk, ? /

Velitel:
Commander:

Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.04.1953-27.07.1967 15. armáda
23.04.1953-18.05.1953 14. armáda
23.04.1953-30.12.1957 25. armáda
23.04.1953-DD.MM.1955 39. armáda
23.04.1953-31.12.1991 5. armáda - 2. formování
01.04.1957-01.05.1980 1. zvláštní dálnovýchodní letecká armáda
28.03.1960-01.06.1977 2. armádní sbor
27.07.1967-19.08.1969 18. armáda
DD.MM.1980-DD.MM.1989 25. armádní sbor
01.05.1988-26.12.1991 1. letecká armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 35. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.1967 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Dalnovychodni-vojensky-okruh-1953-1991-t57237#515259Verze : 1
MOD