Main Menu
User Menu

Velitelství 35. hraniční oblasti [1938-1938]

Headquarters of the 35th Border Area

     
Název:
Name:
Velitelství 35. hraniční oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství 35. hraniční oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 116 - Mobilisovaný útvar 116-A-1
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1938
Nástupce:
Successor:
Velitelství 4. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-27.10.1938 Velitelství XII. hraničního pásma
27.10.1938-31.10.1938 Velitelství II. sboru
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-09.10.1938 Vamberk, Hotel "Kubias" /
09.10.1938-30.10.1938 Kostelec nad Orlicí, Dělostřelecké kasárny /
30.10.1938-31.10.1938 Hradec Králové, Budova divisního velitelství /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-31.10.1938 Kutlvašr, Karel (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.09.1938-31.10.1938 Chleboun, Josef (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-31.10.1938 Hraničářský pluk 19, velitelství
24.09.1938-31.10.1938 Velitelství dělostřelectva 35. hraniční oblasti
24.09.1938-31.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 35. hraniční oblasti
24.09.1938-31.10.1938 Velitelství ženijního vojska 35. hraniční oblasti
24.09.1938-31.10.1938 Štáb 35. hraniční oblasti
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 4
27.09.1938-31.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 35, velitelství

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno VÍTĚZSLAV 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Vítězslav"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Holub, O.: Třicátá pátá hraniční oblast. Hradec Králové 1983.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-35-hranicni-oblasti-1938-1938-t57724#588834Verze : 3
MOD