Main Menu
User Menu

II. sbor [1938-1939]

2nd Corps

     
Název:
Name:
II. sbor
Originální název:
Original Name:
II. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
XII. hraniční pásmo
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Praze
Dislokace:
Deployed:
22.10.1938-14.03.1939 Hradec Králové, kasárny /

Velitel:
Commander:
22.10.1938-14.03.1939 Váňa, Josef (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-DD.10.1938 Topografické oddělení 52
27.10.1938-31.10.1938 Velitelství 35. hraniční oblasti

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/II-sbor-1938-1939-t73362#577518Verze : 2
MOD

REPUBLIKA ČESKO-SLOVENSKÁ II. SBOR
Datum vzniku 14.10.1938
Předchůdce XII. hraniční pásmo [1938]
Datum zániku 15.03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 10.1938-03.1939 Zemské vojenské velitelství v Praze [1938-1939]
Dislokace 10.1938-03.1939 Hradec Králové
Velitelé 10.1938-03.1939 Váňa Josef
Podřízená velitelství 10.1938-03.1939 3. divise [1938-1939]
10.1938-03.1939 4. divise [1938-1939]
10.1938-03.1939 13. divise [1938-1939]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
Literatura
URL : https://www.valka.cz/II-sbor-1938-1939-t73362#260323Verze : 0
MOD