Main Menu
User Menu

SS - U-103 (1940)

     
Název:
Name:
U-103
Originální název:
Original Name:
U-103
Kategorie:
Category:
oceánská ponorka
Třída:
Class:
Typ IXB
Kódové označení:
Pennant Number:
U-103
Loděnice:
Builder:
AG Weser, Bremen, /
Založení kýlu:
Laid Down:
06.09.1939
Spuštění na vodu:
Launched:
12.04.1940
Uvedení do služby:
Commissioned:
05.07.1940
Vyřazení ze služby:
Decommissioned:
15.04.1945 potopena při bombardování / sunk by bombs
Potopené lodě:
Sunk Ships:
06.10.1940 Nina Borthen (6123 GRT)
09.10.1940 Delphin (3816 GRT)
09.10.1940 Zannes Gounaris (4407 GRT)
13.10.1940 Nora (1186 GRT)
15.10.1940 Thistlegarth (4747 GRT)
21.11.1940 Daydawn (4768 GRT)
21.11.1940 Victoria (6085 GRT)
27.11.1940 Glenmoor (4393 GRT)
28.11.1940 Mount Athos (3578 GRT)
28.11.1940 St. Elwyn (4940 GRT)
08.12.1940 Calabria (9515 GRT)
09.12.1940 Empire Jaguar (5186 GRT)
17.02.1941 Edwy R. Brown (10455 GRT)
18.02.1941 Seaforth (5459 GRT)
19.02.1941 Benjamin Franklin (7034 GRT)
25.04.1941 Polyana (2267 GRT)
01.05.1941 Samsø (1484 GRT)
03.05.1941 Wray Castle (4253 GRT)
06.05.1941 Dunkwa (4752 GRT)
06.05.1941 Surat (5529 GRT)
09.05.1941 City of Winchester (7120 GRT)
11.05.1941 City of Shanghai (5828 GRT)
22.05.1941 British Grenadier (6857 GRT)
24.05.1941 Marionga (4236 GRT)
25.05.1941 Radames (3575 GRT)
25.05.1941 Wangi Wangi (7789 GRT)
08.06.1941 Elmdene (4853 GRT)
29.06.1941 Ernani (6619 GRT)
22.09.1941 Edward Blyden (5003 GRT)
22.09.1941 Niceto de Larrinaga (5591 GRT)
02.02.1942 W. L. Steed (6182 GRT)
04.02.1942 San Gil (3627 GRT)
05.02.1942 China Arrow (8403 GRT)
05.02.1942 India Arrow (8327 GRT)
05.05.1942 Stanbank (5966 GRT)
17.05.1942 Ruth Lykes (2612 GRT)
19.05.1942 Ogontz (5037 GRT)
21.05.1942 Clare (3372 GRT)
21.05.1942 Elizabeth (4727 GRT)
23.05.1942 Samuel Q. Brown (6625 GRT)
24.05.1942 Hector (1828 GRT)
26.05.1942 Alcoa Carrier (5588 GRT)
28.06.1942 New Jersey (6414 GRT)
31.10.1942 Tasmania (6405 GRT)
06.12.1942 Henry Stanley (5025 GRT)
Velitel:
Commander:
05.07.1940-12.08.1941 Schütze, Viktor (Korvettenkapitän)
13.08.1941-14.07.1942 Winter, Werner (Kapitänleutnant)
15.07.1942-13.03.1944 Janssen, Gustav Adolf (Kapitänleutnant)
23.01.1945-18.02.1945 Murl, Heinz (Oberleutnant zur See)
31.03.1945-15.04.1945 Schuck, Hans Norbert (Oberleutnant zur See)
Jednotka:
Unit:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
potopeno 45 obchodních plavidel (237.596 BRT)

poškozena 3 obchodní plavidla (28.158 BRT)

11 bojových plaveb

dd.03.1944 vyjmuta ze služby
dd.01.1945 se přemístila z Gotenhafen, DE do Hamburku a v dubnu 1945 z Hamburku do Kielu.
Potopena 15.04.1945 v Kielu při bombardování.
1 mrtvý, neznými počet přeživších
Zdroje:
Sources:
https://www.uboat.net/boats/u103.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/SS-U-103-1940-t96305#358607Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/SS-U-103-1940-t96305#358607Version : 0
MOD
U-103, streľba z palubného dela SK L/45 kal. 10,5 cm, .


zdroj: www.bundesarchiv.de
URL CZ: https://www.valka.cz/SS-U-103-1940-t96305#535246Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/SS-U-103-1940-t96305#535246Version : 0
MOD