Main Menu
User Menu

1. československý samostatný ženijní prapor [1944-1945]

1st Czechoslovak Independent Pioneer Battalion

     
Název:
Name:
1. československý samostatný ženijní prapor
Originální název:
Original Name:
1. československý samostatný ženijní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.06.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.06.1944-15.05.1945 1. československý armádní sbor
15.05.1945-25.05.1945 1. československá armáda
Dislokace:
Deployed:
05.06.1944-25.05.1945 středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
05.06.1944-20.09.1944 Jilma, Ladislav (kapitán ženijního vojska)
20.09.1944-25.02.1945 Jilma, Ladislav (štábní kapitán ženijního vojska)
25.02.1945-18.04.1945 Jilma, Ladislav (major ženijního vojska)
18.04.1945-25.05.1945 Lexa, Vladimír (štábní kapitán ženijního vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

?
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kopecký, Milan: Československý samostatný ženijní prapor 1 (1944-1945). Praha, AVIS 2007.
URL : https://www.valka.cz/1-ceskoslovensky-samostatny-zenijni-prapor-1944-1945-t72946#434675Verze : 2
MOD