Main Menu
User Menu

VI. sbor [1945-1947]

VI Corps

     
Název:
Name:
VI. sbor
Originální název:
Original Name:
VI. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1945-01.10.1947 Vojenská oblast 3
Dislokace:
Deployed:
25.05.1945-01.10.1947 Olomouc, kasárny /

Velitel:
Commander:
25.05.1945-19.02.1947 Beránek, Josef (Brigádní generál)
19.02.1947-01.10.1947 Beránek, Josef (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.06.1945-DD.02.1946 Ejem, Josef (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1945-01.10.1947 7. divise
25.05.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
01.06.1945-01.10.1945 8. divise
01.06.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 56
01.10.1945-01.10.1947 8. divise /rychlá/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.12.1945-01.10.1947 VÚ 4525 Olomouc
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor VI
URL : https://www.valka.cz/VI-sbor-1945-1947-t69266#243728Verze : 0
MOD