Main Menu
User Menu

Velitelství 18. divise [1938-1938]

Headquarters of the 18th Division

     
Název:
Name:
Velitelství 18. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství 18. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 113 - Mobilisovaný útvar 113-B-2
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství I. armády
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-29.09.1938 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad /
29.09.1938-09.10.1938 Buštěhrad, zámek /
09.10.1938-14.10.1938 Řeporyje, ? /
14.10.1938-15.10.1938 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-15.10.1938 Fassati, Miloslav (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-15.10.1938 Marek, Lubor (major generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-15.10.1938 Pěší pluk 55, velitelství
27.09.1938-15.10.1938 Pěší pluk 78, velitelství
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 88
27.09.1938-22.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 18
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství dělostřelectva 18. divise
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 18. divise
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství ženijního vojska 18. divise
27.09.1938-15.10.1938 Štáb 18. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ERBEN 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Erben"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-18-divise-1938-1938-t57718#593169Verze : 5
MOD