Main Menu
User Menu

4. motostřelecký pluk [1958-1991]

4th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
4. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
4. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
4. mechanizovaný pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
4. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-01.11.1991 Hodonín, kasárny /

Velitel:
Commander:
17.08.1958-01.10.1958 Jakuš, Zoltán (Major)
01.10.1958-DD.08.1961 Jakuš, Zoltán (Podplukovník)
DD.11.1969-DD.08.1972 Einšpígl, Josef (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.12.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.12.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.12.1991 3. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.12.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-01.12.1991
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.12.1991 VÚ 4428 Hodonín
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 4. motostřelecký pluk
URL CZ: https://www.valka.cz/4-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54688#201913Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/4th-Motor-Rifle-Regiment-t54688#201913Version : 0
MOD