Main Menu
User Menu

1. rychlá divise, velitelství [1938 MIM]

Headquarters of the 1st Rapid Division

     
Název:
Name:
1. rychlá divise, velitelství
Originální název:
Original Name:
1. rychlá divise, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.05.1938
Předchůdce:
Predecessor:
1. rychlá divise, velitelství
Datum zániku:
Disbanded:
08.06.1938
Nástupce:
Successor:
1. rychlá divise, velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.05.1938-08.06.1938 I. sbor, velitelství
Dislokace:
Deployed:
22.05.1938-23.05.1938 Praha, Kasárny Albrechta z Valdštejna
23.05.1938-27.05.1938 Velvary, ?
27.05.1938-01.06.1938 Nové Strašecí, ?
01.06.1938-06.06.1938 Kralovice, Kasárny Tomáše G. Masaryka
06.06.1938-08.06.1938 Mýto, ?
08.06.1938-08.06.1938 Praha, Kasárny Albrechta z Valdštejna

Velitel:
Commander:
22.05.1938-08.06.1938 Fišera, Julius (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.05.1938-08.06.1938 Šilhavý, Antonín (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno HORYMÍR (22.05.1938-31.05.1938)
krycí jméno PAVEL (31.05.1938-08.06.1938)
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond
URL : https://www.valka.cz/1-rychla-divise-velitelstvi-1938-MIM-t213408#600014Verze : 2
MOD