Main Menu
User Menu
U 19
Loď postavená v loděnici Kaiserliche Werft v Gdaňsku (její stavební číslo bylo 13), šlo o ponorku třídy U17.
Objednána : 26.11.1910
Její kýl byl položen : 20.10.1911
Na vodu spuštěna : 10.10.1912
Námořnictvem byla převzata : 6.7.1913
Ponorce veleli tito velitelé :
1.8.1914 – 15.3.1916 Raimund Weisbach
16.3.1916 – 31.5.1917 Johannes Spieß
1.6.1917 – 15.10.1917 Heinrich Koch
25.10.1917 – 16.11.1917 Hans Albrecht Liebeskind
17.11.1917 – 31.5.1918 Johannes Spieß
1.6.1918 – 11.11.1918 Hans Albrecht Liebeskind


Ponorka uskutečnila 12 bojových plaveb. Při nich potopila 46 lodí o celkovém výtlaku 64 816t. Ponorka byla předána spojencům 24.11.1918 a rozebrána v letech 1919 – 1920 v Blythu.
URL CZ: https://www.valka.cz/U-19-t39414#149452Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/U-19-t39414#149452Version : 0