Main Menu
User Menu

Rokytnice v Orlických horách

okr. Rychnov nad Kněžnou

     
Název:
Name:
Rokytnice v Orlických horách
Originální název:
Original Name:
Rokytnice v Orlických horách
Další názvy:
Other Names:
Rokitnitz im Adlergebirge
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Rychnov nad Kněžnou
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°10'11.00"N 16°28'23.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Rokytnice v Orlických horách (Dolní Rokytnice v Orlických horách, Horní Rokytnice, Panské Pole a Prostřední Rokytnice)
Nebeská Rybná s osadou Hamernice
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1318
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rokytnicevoh.cz/
https://goo.gl/PDxOBN
URL : https://www.valka.cz/Rokytnice-v-Orlickych-horach-t45115#498576Verze : 0
MOD
Rokytnice v Orlických horách
(okr. Rychnov nad Kněžnou)


V období 1.republiky součást politického okresu Žamberk a sídlo soudního okresu.


Sčítání lidu v roce 1930: 1 022 obyvatel (z toho 324 osob národnosti československé a 680 osob národnosti německé).


Posádka byla ustanovena v červnu 1937.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Ženijní skupinové velitelství X. (od dubna 1937),
Strážní prapor I (od června 1937 do dubna 1938),
prapor Hraničářského pluku 19 (od dubna 1938).


Výstavba kasáren probíhala v letech 1937-1938.


Zdroj:
VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Rokytnice-v-Orlickych-horach-t45115#176433Verze : 0