Main Menu
User Menu

26. stíhací letecký pluk [1938-1942]

26th Fighter Aviation Regiment

26-й истребительный авиационный полк (26 иап)

     
Název:
Name:
26. stíhací letecký pluk
Originální název:
Original Name:
26-й истребительный авиационный полк
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
10. stíhací letka
Datum zániku:
Disbanded:
22.11.1942
Nástupce:
Successor:
26. gardový stíhací letecký pluk protivzdušné obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.03.1938-DD.MM.1939 54. letecká brigáda
DD.MM.RRRR-05.07.1941 54. stíhacia letecká divízia
05.07.1941-22.11.1942 7. stíhací letecký sbor protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
20.03.1938-DD.MM.RRRR Gorelovo, ? /
DD.MM.1941-DD.MM.RRRR Uglovo, Manuškino /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1938-DD.MM.1941 ?, ? ( )
09.01.1941-03.01.1942 Romanov, Boris Nikolajevič (Major / Mайор)
03.01.1942-15.04.1942 Romanov, Boris Nikolajevič (Podpolkovnik / Подполковник)
19.07.1942-22.11.1942 Petrov, Georgij Georgijevič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 22.06.1941 do 22.11.1942
Zdroje:
Sources:
Anochin, V.A., Bykov, M.J.: Vsje istrebiteľnyje aviapolki Stalina. Pervaja polnaja encyklopedija. Jauza-Press, 2014 (Анохин, В. А.; Быков, М. Ю.: Все истребительные авиаполки Сталина. Первая полная энциклопедия. Яуза-пресс, 2014, ISBN 978-5-9955-0707-9)
URL : https://www.valka.cz/26-stihaci-letecky-pluk-1938-1942-t17094#574335Verze : 1
MOD