Main Menu
User Menu

3. letecká armáda dálkového letectva [1946-1949]

3rd Long-Range Aviation Army

3. letecká armáda diaľkového letectva

3-я воздушная армия дальней авиации

     
Název:
Name:
3. letecká armáda dálkového letectva
Originální název:
Original Name:
3-я воздушная aрмия дальней авиации
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.04.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.02.1949
Nástupce:
Successor:
65. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.04.1946-22.05.1947 Velitelství dálkového letectva
22.05.1947-15.02.1949 Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
Dislokace:
Deployed:
06.04.1946-15.02.1949 Chabarovsk, ? /
Velitel:
Commander:
06.04.1946-15.02.1949 Ždanov, Vasilij Nikolajevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.12.1947-15.02.1949 Zotin, Georgij Stěpanovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.04.1946-DD.01.1949 19. bombardovací letecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:

Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. – Kalašnikov, K. A. – Golikov, V. I.: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
URL : https://www.valka.cz/3-letecka-armada-dalkoveho-letectva-1946-1949-t101946#368114Verze : 6
MOD