Main Menu
User Menu

Těžký kanonový pluk 301 [1920-1923]

301st Heavy Gun Regiment

     
Název:
Name:
Těžký kanonový pluk 301
Originální název:
Original Name:
Těžký kanonový pluk 301
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Těžký dělostřelecký pluk 301
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1923
Nástupce:
Successor:
Dělostřelecký pluk 301
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1920-01.10.1920 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
01.10.1920-01.01.1923 1. těžká dělostřelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
15.07.1920-01.01.1923 Jaroměř, Městské kasárny /

Velitel:
Commander:
15.07.1920-DD.08.1922 Klestil, Jindřich (podplukovník dělostřelectva)
DD.08.1922-01.01.1923 Dvořák, Karel (podplukovník dělostřelectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Tezky-kanonovy-pluk-301-1920-1923-t74647#501606Verze : 1
MOD