Main Menu
User Menu
Reklama

Rakouské císařství [1804-1867]

Články

Medaila za statočnosť - Der Tapferkeitmedaile

Hoci obyčajný vojaci na bojisku prinášali vždy najväčšie obete a mnohí z nich svojim hrdinstvom zatienili mnohých dôstojníkov, dlhú dobu neexistovalo vyznamenanie, ktoré by ich činy dokázalo viditeľným spôsobom odmeniť. Až v rok 1789 zakladá cisár Jozef II. Pamätnú a čestnú medailu, ktorá sa velmi rýchlo stala neobyčajne váženou ako medzi mužstvom, tak medzi dôstojníkmi...

Vojenský záslužný kríž (Militärverdienstkreuz)

Vojenský záslužný kríž - ocenenie pre dôstojníkov rakúskej armády za mimoriadny rozhľad, odvahu a rozhodnosť vo vojne a v dobe mieru za mimoriadnu služobnú horlivosť. Krátke rozprávanie o jeho vzniku, popis a spôsob nosenia.

Témata


Podkategorie

Řády

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 1.1.2023 : 28.009,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!