Main Menu
User Menu

Jošitake, Jasumasa

Yasumasa Yoshitake / 吉武安正

     
Příjmení:
Surname:
Jošitake
Jméno:
Given Name:
Jasumasa
Jméno v originále:
Original Name:
吉武安正 / よしたけ・やすまさ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Saga /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 57. armáda
velitel: 233. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
sakurataro.org;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jositake-Jasumasa-t177573#522845Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jošitake
Jméno:
Given Name:
Jasumasa
Jméno v originále:
Original Name:
吉武安正 / よしたけ・やすまさ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.07.1921 Vojenská akadémia
12.12.1930-29.11.1933 Armádne vojnové koégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
16.10.1921 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
25.08.1940 plukovník
10.06.1945 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1941-25.08.1941 Velitel : 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1941-11.03.1943 Velitel : 4. sekce (obrana) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
25.08.1941-11.03.1943 Velitel : 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1944-04.06.1945 Velitel : 1. sekce (výcvik) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
01.08.1940-01.03.1941 starší štábny dôstojník, sekcia odmien, Personálnej kancelárie, Ministertsva armády
01.03.1941-11.03.1943 náčelník 4. secie (obrana), 1. kancelárie, Generálneho štábu
01.03.1941-11.03.1943 náčelník 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
11.03.1943-01.03.1944 velitel 233. pešieho pluku
01.03.1944-19.03.1945 náčelník 1. sekcie (výcvik), 1. kacelárie, Generálneho štábu
01.03.1944-19.03.1945 náčelník 1. sekcie, kancelárie všobecných záležitostí, Generálneho inšpektoriátu vojenského výcviku
06.04.1945-02.09.1945 velitel 57. armády
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/吉武安正
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jositake-Jasumasa-t177573#522861Verze : 1
MOD