Main Menu
User Menu

07.05.2022 - 77. VÝROČÍ KONCE VÁLKY Ořechov u Brna

77. VÝROČÍ KONCE VÁLKY
Přijďte se podívat!


Za několik týdnů opět připomeneme ukončení druhé světové války – poslední války v pravém slova smyslu, která v Evropě probíhala. Při této příležitosti bude o víkendu 7. a 8. května 2022 probíhat tradiční série vzpomínkových akcí v Brně a blízkém okolí.
Tak na sobotu (7. května) je připraven celodenní program v areálu Army Parku Ořechov (cca 20 km jihozápadně od Brna), který vyvrcholí dynamickou bojovou ukázkou.
V neděli se vzpomínkové aktivity přesunou do Brna. V 11 hodin na zdejším Ústředním hřbitově proběhne pietní akt za účasti historických jednotek. Od 13 hodin bude následovat ukázka bojové techniky na Náměstí svobody, doplněná výstavou dobových fotografií a pestrým doprovodným programem (viz přiložený leták).
Menší pietní akty se budou konat na dalších pohřebištích a před pomníky v katastru města.
V této pohnuté době věříme, že připomínkou konce nejstrašnějšího konfliktu v historii lidstva sdělíme všem, že válka se již nesmí opakovat, že ozbrojené násilí v jakémkoli koutě světa nesmí být podněcováno ani podporováno.
Na všechny akce Vás srdečně zvou pořadatelé: Spolek vojenské historie Renata (Dan Urbánek, major RKKA), KVH Osten Brno z. s., Army Park Ořechov u Brna.


MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA!
KAVALERIE V OŘECHOVĚ 2022
Ačkoli v dnešní zmatené a nejisté době je pozitivních zpráv jako šafránu, troufám si říci, že jednu takovou jsem obdržel doslova před pár hodinami.
Podle sdělení nejvyšších míst, pořádajících akci „Osvobození 1945“ dne 7. května 2022 v areálu Army Parku Ořechov u Brna (viz předchozí pozvánku) zde letos dojde k události, která je v historii tohoto dění, trvajícího již čtvrt století zcela unikátní. Do bojové ukázky, která bude zahájena v 13.00 hod., se zapojí KAVALERIE WEHRMACHTU v podání členů šermířské a kaskadérské společnosti Štvanci. Společnost je dlouhou dobu známá díky ukázkám výcviku a bojových akcí jezdectva z různých úseků dějin, prováděných na vysoce profesionální úrovni.
Skutečnost, že německé ozbrojené síly za II. světové války disponovaly mimo jiné akceschopným jezdectvem, je dnes málo známá. Jezdectvo wehrmachtu však stavělo na slavných, do hluboké historie sahajících tradicích, a našlo své uplatnění především na širých pláních Východní fronty. Koně tak sehráli významnou, neocenitelnou roli i v době tanků a kulometů.
O to zajímavější bude vystoupení koní v současnosti, v rámci ukázek výcviku a bojů armád z doby před 77. lety.
NA VAŠI NÁVŠTĚVU SE TĚŠÍME MY, I NAŠI ČTYŘNOZÍ KAMARÁDI!


Váš Edgar Pachta, (válečný zpravodaj a poručík Bulharské královské armády).Společnost Štvanci (foto: spolek Renata/Dan Urbánek)
URL : https://www.valka.cz/07-05-2022-77-VYROCI-KONCE-VALKY-Orechov-u-Brna-t252810#695660Verze : 1
MOD