Main Menu
User Menu

Velitelství raketometných jednotek 2 [1942-1944]

2nd Command of Rocket-Launcher Troops

Kommandeur der Nebeltruppen 2

     
Název:
Name:
Velitelství raketometných jednotek 2
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Nebeltruppen 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1944
Nástupce:
Successor:
Raketometná brigáda 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.05.1942-DD.09.1942 4. tanková armáda
DD.09.1942-DD.01.1943 6. armáda
19.07.1943-26.11.1943 Skupina armád B
26.11.1943-01.03.1944 Skupina armád C
Dislokace:
Deployed:
31.05.1942-DD.MM.RRRR Celle, ? /

Velitel:
Commander:
31.05.1942-01.10.1942 Maltzahn, Werner (Oberst)
01.10.1942-01.02.1943 Tzschöckell, Paul (Oberst)
01.02.1943-20.01.1944 Blücher, Johann-Albrecht von (Generalmajor)
20.01.1944-01.03.1944 Büning, Werner (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-raketometnych-jednotek-2-1942-1944-t230556#639854Verze : 1
MOD