Main Menu
User Menu

Guns of Navarrone (Děla z Navarrone)

Diskuse
takovej slavnej film a vy ho tu nemáte Very Happy


Kategorie Válečný
Režie J. Lee Thompson
Hrají Gregory Peck, David Niven, Anthony Quinn, Anthony Quayle, Irene Papas, James Robertson Justice, Richard Harris, Bryan Forbes, Walter Gotell
Délka 160 min.
Rok 1961


Speciálně vycvičená armádní skupina se vydává na řecký ostrov Navarrone, aby vyřadila místní dvě obrovská děla ohrožující plánovaný přesun 5 torpédoborců a další britská postavení. Musí čelit jak Němcům, tak zrádci ve vlastních řadách...


Viděl jsem ho minulý týden na Primě. Sice nedosahuje vizuálních kvalit moderní produkce (45 let je znát), ale celkem zajímavá podívaná
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#145797Verze : 0
Ano přesně tak, slavnej film a hlavně dobrej. Tyhle americký filmy z šedesátých let jsou stejně asi nejlepší. Minulý týden byl v televizi, tak jste se mohli přesvědčit.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#145982Verze : 0
Ale máme ho tu, jenom ne samostatně. Někde jsme ho zdrbli, ty americké tanky, snažící se tvářit německy, Stenguny hrající MP40 a podobně.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146007Verze : 0
MOD
Zdrbli sme ho napríklad tu: forum.valka.cz a pamätám si, že keď som si ho pred niekoľkými rokmi pozrel, tak som sa celkom dobre pobavil pri tomto "vojnovom" filme a dosť ma prekvapilo, ako mohol tento film v nejakej ankete 100 najlepších vojnových filmov skončiť na 14. mieste (mne sa v ňom videlo snáď iba herecké obsadenie, ináč podľa mňa tento film za veľa nestál a niektoré jeho časti mi pripomínali skôr paródiu na vojnový film).


A pri jeho pokračovaní to bolo ešte horšie, takže to som už ani nedokázal dopozerať Smile
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146020Verze : 0
MOD
Nejsem umělecký kritik, takže herecké výkony pominu, ale jako film válečný je to tak třeté liga, nesmysl počínaje děly a konče celkově nesmyslným chováním zúčastněných, je to typicky americký komerční šmejd. Přiznám se že když jsem tuhle "nádheru" viděl v programu bylo mi jasné že na tohle céčko (béčkové filmy jsou aspoň o něčem) se tedy znovu dívat nebudu. Na mém žebříčku šmejdů to zaujímá jedno z čelných míst, spolu se svým sesterským filmem. Pokud se to někomu líbí je to samozřejmě jeho názor a jeho právo, ale válečný film to není, ten by totiž měl mít alespoň trochu dotyk s realitou a to zde zcela chybí. Proti tomuhle je i Pearl Harbour vědecké dílo vysoké úrovně.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146048Verze : 0
Asi třikrát jsem četl knižní předlohu a celkem jsem se dobře bavil(plážová literatura).Ale to co zcelkém čtivé knížky udělali chlapci z Hollywoodu... Crying or Very sad Souhlasím z názory,že je to parodie na válečný film.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146052Verze : 0
MOD
mno názor jako názor...každopádně z pohledu méně informovaného člověka (který až tolik tanky nebo samopaly nerozlišuje) se mi to zdálo jako celkem dobrý film...a každopádně lepší než ty třeba zrovna ten Pearl Harbor, kde pomalu půlku filmu zybtečně zabírá nesmyslnej milostnej vztah, místo aby se něco dělo...
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146058Verze : 0
Film nestojí za veľa, ale jeho voľné pkračovanie , Force 10 from Navarone (Komando 10 z Navarone) je ešte horší...
2 chris amber, súhlasím s Tebou že je otravný takmer celý Pearl Harbor, ale keď už sa tam objaví nejaká vojenská technika tak aspoň zodpovedá aj obdobiu aj strane, ktorá ju používala (resp. aspoň sa tomu veľmi približuje), čo sa o tomto filme povedať nedá.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146062Verze : 0
to Chris pro někoho kdo sotva rozezná WWII od koreje to možná je zajímavý film, ale pro někoho kdo aspoň tuší jak a co (případně kde) probíhalo je tahle vymyšlená blbina jen čiré utrpení. Od vymyšlené akce přes nesmyslné nasazení techniky až po nerealistické postavy. To že ti nevadí samopaly se dá přehlédnout, když je film dobrý přehlédnu je i já (třeba v Most přes řeku Kwai taky mají japonci většinu techniky britskoua a samopaly jsou Thompsony) ale když je to kravina, tak bych čekal že se objeví aspoň solidní technika (a tou právě "Pearl" jednoznačně vede) v tomhle Navaronském shitu není nic co by opravňovalo považovat to za válečný film. To že tam běhají v nějaké parodii na uniformu z toho válečný film nedělá. (to by jím byl i Star Wars Smile i tam mají uniformy) je to prostě mizerně natočený thriler tvářící se jako válečný film. Jak říkal Cimrman můžeš s tím nesouhlasit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše co s tím můžeš dělat. Smile Podobně i zmíněný Pearl není moc válečný film je to film kde válka dělá pozadí (stejně jako v řadě dalších filmů) to že je považován za válečný je dost pochybné. Ale pro srovnání s něčím opravdu "válečným" lepší jsou i Čtyři z tanku a pes Smile tam je aspoň občas kus reality (třeba bitva u Studzianek) a technika se aspoň trochu snaží. Já osobně znám málo horších filmů než je Navarone.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#146078Verze : 0
DEj bol dobrý, na tú dobu pekné spracovanie,ale mám pripomienku nemecké tanky ktoré vo filme boli použité ,niektoré hlavne pri konecnom boji mi pripadali ako americké M10 wolverine a nie nemecké panzery.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#155680Verze : 0
Kdo chce hezký válečný film o Pearl Harboru, zapomene na současné hollywoodské paskvily a sáhne po klasice - Tora! Tora! Tora! A i tam si filmaři neodpustili milostnou zápletku. Stejně jako v jiné klasice - Battle of Britain. Tam sice Me-109 hrají španělské buchony a Heinkely jsou také CASA, ale autenticity je tam požehnaně. Už dnes trnu, kdy se tématu chopí nějaký hollywoodský škrabálek a "vylepší" jej. Asi bych vraždil.


Souhlasím s tím, že technika by měla odpovídat, Němec lítající s anglickým kvérem je trapas. Dřív byla k dispozici technika původní, dnes tento hendikep vyvažuje digitální animace. Ale chování lidí, situace, postupy, to by mělo odpovídat realitě. a to se zrovna v současných filmech neděje.(viz mé námitky jinde proti komandu neohrožených.)
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#155735Verze : 0
no mě osobně, protože se opravdu zas až tak dalece v technice nevyznám, to celkem nevadí...pokud je film dle mého názoru dobře zahraný, tak je mi ukradený, jestli hrajou Shermeny "osekané" T-34 nebo Němci nestřílí pravými MP-40...
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#155761Verze : 0

Citace - Chris Amber :

to celkem nevadí...pokud je film dle mého názoru dobře zahraný, tak je mi ukradený, jestli hrajou Shermeny "osekané" T-34 nebo Němci nestřílí pravými MP-40...

Máš pravdu ve filmu tak mizerném jako tento se i tá T 34 ztratí .V parodiích na válečné filmy je totiž dovoleno vsjo. Laughing
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#155834Verze : 0
MOD
to Zbycho - to ale musí být zahrán opravdu geniálně, což se zde jaksi nekoná. A člověka s jistými elementárními znalostmi pak prostě bolí oči dvojnásob - nepravděpodobná a smrtelně vážně se tvářící pohádka v nesmyslných kulisách. Děkuji, již jsem zvracel.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#156054Verze : 0
DĚLA Z NAVARONE. Strhující válečné drama plné akce a speciálních efektů s hvězdným obsazením. Gregory Peck, Anthony Quinn a David Niven jsou spojenečtí sabotéři pověření nemožnou misí. Mají za úkol infiltrovat nedobytný ostrov držený nacisty a zničit zde 2 děla s mimořádně dlouhým dostřelem, která brání v záchraně 2000 zajatých britských vojáků. Scénárista Carl Foreman byl přímo předurčen k obnovení svého jména, poté co strávil 50tá léta prací v anonymitě. Rozhodl se pro zpracování nejlépe prodávané novely Alistaira MacLeana, DĚLA Z NAVARONE. Podporován hvězdným obsazením a produkcí, film se stal vyjímečně úspěšným, tento film se stal zdrojem a předlohou mnoha následujících válečných dobrodružství.
Film DĚLA Z NAVARONE získal 7 nominací na OSCARA. 1 OSCARA obdržel za zvláštní efekty.Koupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#222984Verze : 0Gregory Peck, Anthony Quinn a David Niven jsou spojenečtí sabotéři pověření nemožným úkolem: proniknout na nedobytný ostrov držený nacisty a zničit zde dvě děla s mimořádně dlouhým dostřelem, která brání v záchraně 2 000 zajatých britských vojáků. Scénárista Carl Foreman (V pravé poledne, Most přes řeku Kwai) byl odhodlán znovu si udělat jméno a napravit svou reputaci poté, co se ocitl na černé listině a většinu 50. let strávil prací v anonymitě. Proto se rozhodl pro zfilmování bestselleru Alistaira MacLeana Děla z Navarone. S podporou hvězdného obsazení a díky velkorysé produkci dosáhl skvělého úspěchu, byl nominován na Oscara v sedmi kategoriích (včetně ceny za nejlepší snímek), a jednoho Oscara za nejlepší zvláštní efekty získal. Přestože Foreman dosáhl svého cíle, z filmu nejvíce profitoval McLean, jehož romány se staly předlohou pro mnoho výpravných dobrodružných filmů, jako byly Ice Station Zebra a Where Eagles Dare (Kam orli nelétají). Film Děla z Navarone však zůstává nejen nejlepším filmovým zpracováním McLeanových románů, ale patří i k nejslavnějším podívaným, jaké byly v žánru akčního a dobrodružného filmu natočeny.


Koupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#222985Verze : 0
2 filmopolis - je opravdu nutné opisovat reklamní plky? Kdybys pěčlivěji - a jak se ve škole říká "s porozuměním čtenému" - alespoń nahlédl do předchozích úryvků, snadno pochopíš, že reklamní přehnaný blábol, zaměřený na nevědomého spotřebitele, zde příliš šanci na úspěch nemá. Sorry, ale toto opravdu nebylo nutné. Pohádky patří do jiné kategorie.
URL : https://www.valka.cz/Guns-of-Navarrone-Dela-z-Navarrone-t38472#223084Verze : 0