Main Menu
User Menu

Dirty Dozen (Tucet špinavců)

Diskuse
Americký film natočený podle lit. předlohy E.M. Nathansona. Hrají Lee Marvin (známý např. z Big Red One), Charles Bronson, Terry Savallas aj. Ve své době velmi oblíben, vznikla další pokračování 2, 3 atd, ale daleko horší kvality.
Trestná jednotka, která se napřed musí vycvičit (což je pěkná fuška), má za úkol proniknout do týle nepřítele a tam provést diverzní akci. Velitelství přitom nepočítá s tím, že nikdo nepřežije, což ale samozřejmě vojákům neřeknou.
Film celkem ujde, kniha je ale daleko lepší.
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#83707Verze : 0
Jeden z řady válečných filmů vzniklých v 60 a 70 letech, hezky se na to dívá. Ve svých rolích bych vyzdvihl hlavně Tellyho Savalase a Donalda Shuterlanda.
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#83941Verze : 0
Jo potvrzuji Film dobrý, ale zatím film nikdy nebyl lepší než kniha, takže to je i tento případ, prostě ta kniha je vždycky lepší než film.
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#84508Verze : 0
Mne sa zas pacil viac film (cital som aj knihu). Bolo zaujmave sledovat ako sa z bandy odsudencov stava prepadove komando. Celkovo kvalitne natoceny film.
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#123089Verze : 0
knížka je lepší
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#144776Verze : 0
Knižku som nečítal, film bol však celkom príjemné podívaníčko.


Exclamation Prvú časť dávali dnes na Prime, druhá je o týždeň a možnože aj tretia.
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#172568Verze : 0

Citace - Stibium :

Knižku som nečítal, film bol však celkom príjemné podívaníčko.


Exclamation Prvú časť dávali dnes na Prime, druhá je o týždeň a možnože aj tretia.

Si si istý?Lebo z toho Tuctu zostal na žive len jeden a z jedného sa ťažko tvorí tucet Smile
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#172573Verze : 0

Citace - Haspeklo :

Citace - Stibium :

Knižku som nečítal, film bol však celkom príjemné podívaníčko.


Exclamation Prvú časť dávali dnes na Prime, druhá je o týždeň a možnože aj tretia.

Si si istý?Lebo z toho Tuctu zostal na žive len jeden a z jedného sa ťažko tvorí tucet SmilePozor, teraz hovoríme o názve filmu (podľa IMDB sa druhá časť volá The Dirty Dozen: The Next Mission a veruže IMDB považujem za hodnoverný zdroj) a nie o počte vojakov. Wink
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#172582Verze : 0
Hej,súhlas,priznávam si chybu. Dnes som pozrel program a skutočne bude Tucet špinavcov: druhá misia. Dúfam,že som týto pochybením nikomu nespôsobil psychickú ani fyzickú ujmu Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#172645Verze : 0
Prvý film bol naozaj dobrý, ku knihe som sa zatiať nedostal. Len by som upozornil každého kto videl len pôvodný prvý film, aby od "Next Mission" veľa neočakával, bude sklamaný. Tak ako som bol ja. Kúpil som si DVD kde bolo "pribalené" aj zmienené pokračovanie. Nedokázal som to dopozerať do konca....
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#172707Verze : 0
Dobre sa to pozeralo.
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#198693Verze : 0
Zajímalo by mě jestli náhodou nebyla předlouhou "Jednotka č. 30" nebo také "Sekce 30".
viz:

Citace :

Tak byla na Flemingův návrh a pod jeho vedením při Admiralitě zřízená sekce č. 30, jedna z nejzajímavějších malých a téměř soukromých armád této světové války.

Do první akce se hlásil i sám Fleming, ale admirál ho nepustil. Naštěstí. Útok se totiž nepodařil a deset mužů bylo zabito. Mohlo to znamenat ztrátu a likvidaci oddílu, ale Fleming se nevzdal a znásobil náročnost výcviku a přípravu akcií. V listopadu 1942 se vylodila větší skupina jeho mužů u Siddi Ferruelu v Alžírsku, úspěšně pronikla do štábu italského válečného námořnictva a přinesla odtud co se dalo. Byly to pro Admiralitu materiály nesmírně cenné a Sekce 30 získala uznání. Rozšířila se, dostala vlastní transportní prostředky a přednost při vyzbrojovaní.
zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ian_Fleming

V časopisu Enigma píší: " Na jeho popud vzniká během války i zvláštní komando složené z dvanácti zločinců, kteří mají operovat za nepřátelskými liniemi. Je známé pod přezdívkami "Sekce 30" nebo také "Jednotka č. 30" a patří k nejefektivnějším týmům světové války vůbec. .... Krátce po invazi v Normandii v červnu 1944 obsazuje pod Flemingovým zpravodajským dohledem německou radarovou stanici a zajímá 300 německých vojáků "

Neví o tom někdo něco víc?
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#258236Verze : 0
Na stránkách 216.92.143.243 jsem našel toto:
30th Assault Unit (No.30 Commando) British multiservice combat unit that collected intelligence on Axis forces during amphibious landings. Organized in part by Ian Fleming, creator of the James Bond series of spy novels, would size documents from abandoned HQs. The unit participated in Torch, Tunisia, Husky, Italy and elsewhere in the Mediterranean, and the naval component landed with 47th Royal Marine Commando on the morning of D-Day.


Viz wiki, https://en.wikipedia.org/wiki/30_Assault_Unit , a tam je adresa přímo na tematické stránky - https://www.30au.co.uk/ .
URL : https://www.valka.cz/Dirty-Dozen-Tucet-spinavcu-t21973#258238Verze : 0
MOD