Main Menu
User Menu

Arisue, Seizó

Seizo Arisue / 有末精三

     
Příjmení:
Surname:
Arisue
Jméno:
Given Name:
Seizó
Jméno v originále:
Original Name:
有末精三 / ありすえ・せいぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
22.05.1895 ?, Hokkaidó /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
14.02.1992 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník 2. kancelárie Generálneho štábu
zástupca náčelníka štábu Severočínskej oblastnej armády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Arisue-Seizo-t145529#468230Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Arisue
Jméno:
Given Name:
Seizó
Jméno v originále:
Original Name:
有末精三 / ありすえ・せいぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR základná škola Kamikawa
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR vejenská regionálna škola Sendai
DD.MM.RRRR-25.05.1917 vojenská akadémia
14.12.1921-29.11.1924 armádne vojnové kolégium
DD.MM.RRRR-DD.09.1931 vojnové kolégium Torino
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1917 podporučík
DD.04.1921 poručík
DD.08.1926 kapitán
DD.08.1931 major
01.08.1936 podplukovník
01.03.1938 plukovník
15.10.1941 generálmajor
01.03.1945 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
17.08.1942-01.03.1945 Velitel : 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1945-DD.MM.1945 Velitel : 2. kancelář (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
25.12.1917-DD.12.1925 25. peší pluk
DD.05.1920-07.07.1921 Sibírska intervencia
DD.12.1925-DD.12.1926 pridelený ku Generálnemu štábu
DD.12.1926-DD.MM.RRRR pridelený ku Generálnemu štábu
DD.08.1928-DD.08.1931 vojenský atašé v Itálii
DD.08.1931-DD.MM.RRRR velitel ? praporu 5. peší pluk
DD.01.1934-01.08.1935 sekretár, sekcie vojenských záležitostí, kancelárie vojenských záležitostí Ministertva vojny
01.08.1935-DD.MM.RRRR oddelenie vojenských povinností, Ministertva vojny (vojenská diplomacia)
01.08.1936-31.03.1939 vojenský atašé v Itálii
31.03.1939-01.12.1939 náčelník sekcie vojenských záležitostí, kancelárie vojenských záležitostí Ministertva vojny
01.12.1939-01.03.1941 náčelník 4. sekcie Severočínskej oblastnej armády
01.03.1941-01.07.1942 zástupca náčelníka štábu, Severočínskej oblastnej armády
01.07.1942-17.08.1942 pridelený ku Generálnemu štábu
17.08.1942-DD.MM.1945 náčelník 2. kanceláře (zpravodajství) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR výslužba
DD.12.1945-DD.06.1945 štatutárny rezervistický dôstojník pre demobilizáciu?
DD.07.1945-DD.MM.RRRR poradca US jednotiek
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR vicepresident Asociácie Japonských obcí
DD.07.1968-DD.04.1970 úradujúci president Asociácie Japonských obcí
DD.04.1970-DD.03.1977 president Asociácie Japonských obcí
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/有末精三
www.generals.dk

URL : https://www.valka.cz/Arisue-Seizo-t145529#468243Verze : 1
MOD