Main Menu
User Menu

55. chemická rota [1967-1989]

55 kompania chemiczna

     
Název:
Name:
55. chemická rota
Originální název:
Original Name:
55 kompania chemiczna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.12.1967
Předchůdce:
Predecessor:
Pluton Obrony Przeciwchemicznej
Datum zániku:
Disbanded:
30.05.19891)
Nástupce:
Successor:
55. protichemická rota1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.12.1967-21.09.1968 Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej
21.09.1968-DD.MM.1989 9. flotila pobřežní obrany
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
14.01.1969-07.08.1970 Kasperek, Tadeusz (porucznik marynarki)
08.08.1970-06.07.1972 Magdziarz, Andrzej (kapitan marynarki)
07.07.1972-04.12.1975 Kosiński, Janusz (porucznik marynarki)
05.12.1975-30.07.1976 Podlasin, Kazimierz (porucznik marynarki)
31.07.1976-12.01.1977 Kupis, Mirosław (kapitan marynarki)
13.01.1977-30.07.1982 Flakowski, Andrzej (kapitan marynarki)
31.07.1982-27.05.1985 Kwiatkowski, Grzegorz (porucznik marynarki)
28.05.1985-21.12.1986 Głogowski, Marian (porucznik marynarki)
22.12.1986-12.04.1989 Szczerbowski, Zygmunt (porucznik marynarki)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) Došlo pouze k přejmenování, jednotka se 1.7.2004 vrátila k původnímu názvu.
Viz 55. chemická rota [2004- ]
Zdroje:
Sources:
www.3fo.mw.mil.pl
https://www.90lat.mw.mil.pl/index.php?akcja=55kchem
www.jednostki-wojskowe.pl
www.mw.mil.pl
URL CZ: https://www.valka.cz/55-chemicka-rota-1967-1989-t96269#358487Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/55-kompania-chemiczna-t96269#358487Version : 0
MOD