Main Menu
User Menu

Vojenský zeměpisný ústav [1993-2003]

Předchozí období


Po vzniku samostatné České republiky dne 1. ledna 1994 převzal VZÚ od slovenského Vojenského kartografického ústavu v Harmanci do své působnosti kartografické zpracování a tisk topografických map z území České republiky a přilehlých hraničních oblastí.


Dislokace: Praha


Dne 30. června 2003 byl Vojenský zeměpisný ústav zrušen. Jeho nástupnickou organizací se stal Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad v Dobrušce.


Prameny:
Kolektiv autorů - Vojenský zeměpisný ústav - historie, tradice, odkaz (Praha 2004)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1993-2003-t108709#385577Verze : 0
MOD
plukovník Ing. Jaroslav Fingr (1. 10. 1992 do 30. 6. 2000)
plukovník Ing. Zdeněk Širůček (1. 7. 2000 do 30. 11. 2001)
plukovník Ing. Josef Peichl (1. 12. 2001 do 28. 2. 2003)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1993-2003-t108709#385578Verze : 0
MOD
PROVOZ ŘÍZENÍ A ZABEZPEČENÍ VÝROBY
npor. Ing. Michal Kopecký (1994 - 1998)
Václav Huňáček (1998 -1999)


PROVOZ REDAKCE
kpt. Ing. Jaroslav Beneš(1994 -1997)


PROVOZ INFORMATIKY
mjr. Ing. Jiří Drozda(1994 - 1999)


PROVOZ KARTOLITOGRAFIE
pplk. Ing. Jiří Grufa (1994 - 1999)


PROVOZ POLYGRAFICKÉ VÝROBY
kpt. Ing. Karel Oktábec (1994 - 1999)


PROVOZ ZÁSOBOVÁNÍ AĆR MAPAMI
pplk. Ing. Miloš Toulec (1994 - 1998)
kpt. Ing. Stanislav Javorský (1998 - 1999)


PROVOZ ROZVOJE VĚDY A TECHNIKY
pplk. RNDR. Ladislav Kristin (1994 - 1996)
pplk. Ing. Ladislav Hlavoněk (1996 - 1999)


ANALYTICKO-INFORMAČNÍ STŘEDISKO TOPOGRAFICKÉ SLUŽBY
pplk. Ing. Eduard Vařejka (1995 - 1999)


Prameny:
Kolektiv autorů - Vojenský zeměpisný ústav - historie, tradice, odkaz (Praha 2004)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1993-2003-t108709#385581Verze : 0
MOD
HLAVNÍ REDAKTOR
kpt. Ing. Michal Kopecký (1999 - 2000)


STŘEDISKO TVORBY MAP
pplk. Ing. Jiří Grufa (1999 - 2000)


STŘEDISKO TVORBY TISKOVÝCH PODKLADŮ
mjr. Ing. Vítězslav Křiček (1999 - 2000)


STŘEDISKO INFORMACÍ O ÚZEMÍ
mjr. Ing. Miloš Lízner (1999 - 2000)


STŘEDISKO POLYGRAFICKÉ VÝROBY
mjr. Ing. Karel Oktábec (1999 - 2000)


STŘEDISKO ZÁSOBOVÁNÍ PRODUKTY TOPOGRAFICKÉ SLUŽBY
kpt. Ing. Stanislav Javorský (1999 - 2000)


STŘEDISKO ROZVOJE VĚDY A TECHNIKY
pplk. Ing. Ladislav Hlavoněk (1999 - 2000)


ANALYTICKO-INFORMAČNÍ STŘEDISKO TOPOGRAFICKÉ SLUŽBY
pplk. Ing. Eduard Vařejka (1999 - 2000)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1993-2003-t108709#385590Verze : 0
MOD
ODDĚLENÍ ŘÍZENÍ VÝROBY
Ing. Oldřich Bětík (2000 - 2003)


ODDĚLENÍ TECHNICKÉHO ROZVOJE
npor. Ing. Tomáš Grosman (2000 - 2002)
Ing Karol Tichoň (2002 - 2003)


ODBOR VOJENSKÉ GEOGRAFIE
pplk. Ing. Jiří Drozda (2000 - 2001)
mjr. Ing. Radek Augustýn (2002 - 2003)


ODBOR POLYGRAFIE A REPROGRAFIE
mjr. Ing. Karel Oktábec (2000 - 2001)
pplk. Ing. Miloslav Šerý (2002 - 2003)


Prameny:
Kolektiv autorů - Vojenský zeměpisný ústav - historie, tradice, odkaz (Praha 2004)
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-zemepisny-ustav-1993-2003-t108709#385592Verze : 0
MOD