Main Menu
User Menu

Nejvyšší vojenská rada

Nejvyšší vojenský operativní orgán. Řídil obranu státu a formování Rudé armády. 6. září 1918 byl rozkazem RVRR (na základě dekretu Všeruského ústředního výkonného výboru ze dne 2. září 1918) zrušen.


velitelé
M. D. Bonč-Brujevič (4.března - 26. dubna 1918)
N. I. Rattel (27. dubna - 6. září 1918)


komisaři
4-18. března 1918
K. I. Šutko
P. P. Prošjan


19. března - 1. dubna 1918
L. D. Trockij - předseda
K. I. Šutko
P. P. Prošjan


1. dubna - 6. září 1918
L. D. Trockij - předseda
Podvojskij
Skljanskij
Mechonošin
Je. A. Bjerens
V. M. Altfater
V. A. Antonov-Ovsjenko (od 14. května 1918)
N. M. Potapov (od 4. června 1918)
Prošjan (10. dubna - 6. července 1918)


Prameny:
Graždanskaja vojna i vojennaja intervencija v SSSR - enciklopedija, Moskva 1983
URL : https://www.valka.cz/Nejvyssi-vojenska-rada-t44998#187133Verze : 0