Main Menu
User Menu

10.08.2021 - Ruská federace: Zemědělsko-industriální projekt Ruská archa

Russian Federation: Agricultural and Industrial Project Russian Ark

Российская Федерация: Агропромышленный проект Русский ковчег

Vážení,
ukrajinský server Defence Express se pozastavil na ideou programu Ruská archa (Русский ковчег), kterou vyslovil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
V rámci tohoto projektu by měl vzniknout ekonomický makroregion v oblasti řek Angary a Jeniseje, který snad sloučí Krasnojarský kraj, Irkutsko a Jakutsko, včetně republik Tiva a Chakasie. Projekt předpokládá, že v chakasko-minusinské kotlině (Хакасско-Минусинская котловина) budou využity příznivé podmínky pro rozvoj zemědělství. V dané oblasti by mělo dojít k ročnímu nárůstu HDP až 6% a také se očekává navýšení populace o více jak 8 milionů.
Cena projektu zatím není známa. Podle neoficiálních údajů, projekt bude zpočátku vyžadovat více než 1,5 bilionu rublů (20 mld. dolarů) ročně a první výsledky se očekávají do roku 2035.
Zdroj:
defence-ua.com
rueconomics.ru
www.gazeta.ru
10.08.2021 - Ruská federace: Zemědělsko-industriální projekt Ruská archa - Ruská hlídka na dalekém Severu. Náladová fota via Defence Express.

Ruská hlídka na dalekém Severu. Náladová fota via Defence Express.
10.08.2021 - Ruská federace: Zemědělsko-industriální projekt Ruská archa - Očekává se modernizace Transsibiřské magistrály a zčtyřnásobení objemu přepravy.

Očekává se modernizace Transsibiřské magistrály a zčtyřnásobení objemu přepravy.
10.08.2021 - Ruská federace: Zemědělsko-industriální projekt Ruská archa - Chakasko-minusinská kotlina bez zimního příkrovu.

Chakasko-minusinská kotlina bez zimního příkrovu.
URL : https://www.valka.cz/10-08-2021-Ruska-federace-Zemedelsko-industrialni-projekt-Ruska-archa-t247100#682583Verze : 1
MOD