Main Menu
User Menu

Technika používaná v bitvách od roku 1939-1946

Diskuse
Dobrý den jakožto jediná internetová stránka s velkou zásobou kvalitních informací se na vás obracím o pomoc. Předem chci říct, že jsem prohledal všechna vlákna, zda li se podobný dotaz někde nevyskytuje. Potřebuji zjistit nejznámější bitvy od roku 1939 až 1946. A to jak tankové tak ve vzduchu a na moři. Chronologicky seřazené, názvy stran v konfliktu a přehled vojenské techniky.


Například:
1940-Bitva o Británii
Anglie-Německo
Spitfire,Hurricane-Ju 87,Bf 109,Bf 110


Zbytek informací si už nějak dokážu dohledat, potřebuji jen tento základ. Děkuji
URL : https://www.valka.cz/Technika-pouzivana-v-bitvach-od-roku-1939-1946-t201829#576613Verze : 0
Vážený kolego,
to mi připadá podivné, protože na internetu jsou k nalezení popisy i seznamy vojenských akcí za DSV.


Druhá světová válka a války souběžné
forum.valka.cz


Seznam bitev českých dějin za druhé světové války
cs.wikipedia.org


Bitvy druhé světové války (rozcestník pro wikinu)
cs.wikipedia.org


List of World War II battles (seznamy a odkazy rozděleny podle několika kategorií)
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org


World War II Database
https://ww2db.com/event/


Umíte-li jakž takž rusky, stačí zadat:
Список боевых действий Второй мировой войны
Список боевых действий Великой Отечественной войны (jen boje německo-sovětské)


Shrnu-li výše uvedené, tak strejda Google nabídl skoro čtyři miliony odkazů.
URL : https://www.valka.cz/Technika-pouzivana-v-bitvach-od-roku-1939-1946-t201829#576614Verze : 1
MOD
Poslední poznámka je v celku humorná. Umím se zeptat strýčka Googla na požadovanou otázky. Víte chytrý strýček Google ale nerozezná rozdíl mezi F4U-4 a F4U-1A. A když se ho člověk jako já zeptá na chronologický seznam druhé světové války nabídne mu kalendář na rok 2017 s válečnou tématikou.


Tak že ty čtyř miliony odkazů jsou zbytečné. Není tedy divu, že dnešní mladá i starší dítka neví jaký je rozdíl mezi Panzerkampfwagen V a Panterem. Potřebuji vyfiltrovat podstatné údaje. Wikipedie je jako číst učebnici dějepisu pro základní školy. Inu nedá se nic dělat budu muset navštívit knihovnu.


První odkaz na forum je sice pěkný ale podkategorie jsou místy prázdné.


Děkuji že jste si na můj dotaz udělal čas.
URL : https://www.valka.cz/Technika-pouzivana-v-bitvach-od-roku-1939-1946-t201829#576624Verze : 0
Pokiaľ viem, tak Panzerkampfwagen V je PANTHER a žiaden rozdiel tam nie je.


Teraz neviemn čo čakáte. Že Vám niekto VYFILTRUJE tie podstatné údaje a vy to len využijete? A čo sa týka toho čo strýček google rozozná a nerozozná - on nemusí nič rozoznávať. To musí ten, čo informácie hľadá. A úspešnosť hľadača informácií je PRIAMO úmerná tomu, ako hľadač svoju otázku položí. Strýček google totiž nerozmýšľa (len filtruje), rozmýšľať musí niekto iný. A to je ten problém - vedieť sa správne pýtať a následne z odpovedí vedieť vytiahnuť to podstatné. A len málokedy je prvá otázka a prvá odpoveď to správne.


Mimochodom - rozdiely medzi F4U-4 a F4U-1A - https://www.valka.cz/post/compare/0/1079,68679


A to že sú niektoré sekcie na valke prázdne má tiež svoj dôvod. Zatiaľ sa totiž nenašiel nikto, kto by tam niečo napísal. Pritom je to docela jednoduché - stačí mať informácier a podeliť sa s nimi (pri dodržaní pravidiel).
URL : https://www.valka.cz/Technika-pouzivana-v-bitvach-od-roku-1939-1946-t201829#576626Verze : 3
MOD
Myslim, ze to co hledate neni nikde takto ucelene dostupne. pro zajimavost, vypis v podstate vsech druhu zbrani, na ktere jsme pri psani clanku narazili, jen co se tyka vylodeni v Normandii a udalosti nasledujicich kratce pote, zhruba do operace Cobra, najdete na konci tohoto clanku Operace Neptune. Je patrne, ze v takove bitve se vyskytuji stovky ruznych druhu zbrani, a cekat, ze si s tim nejaky amatersky web typu wikipedie da tuto praci, je v podstate nerealna. Nam to zabralo nekolik tydnu prace (jen tato cast, teto jedne bitvy). Podobne bychom se mohli bavit v podstate o vsech bitvach. Co je dulezita bitva a co ne? Pokud bychom byli opatrni, tak si vytacime s nemeckymi invazemi, pak Alamejnem, Midway, Stalingradem, Kurskem, Vylodenim, Berlinem a hotovo. Pokud pujdeme hloubs, tak se to samozrejme rozpada na desitky bitev, a pokud pujdeme jako treba v ramci zmineneho vylodeni do detailu, tak samotne vylodeni jako takove a nekolik dni pote se sestavalo zhruba z desitky bitev. A pak nasleduji dalsi, a dalsi, a dalsi ...


Mam tedy 99% jistotu, ze to, co hledate, nikde na internetu v hotove podobe nenajdete. Obvykle se musi vzit nejprve bitvy, podivat se na zucastnene jednotky, a u nich dohledat aktualni vyzbroj. Neco najdete zde, neco v jinych zdrojich.
URL : https://www.valka.cz/Technika-pouzivana-v-bitvach-od-roku-1939-1946-t201829#576628Verze : 1
MOD