Main Menu
User Menu

Stalag II-A

Diskuse
Dobrý den, chtěl bych poprosit, zda-li bude někdo vědět odpověď na můj dotaz. Zabývám se historii zajateckých táborů na Jesenicku za. S.V. Co se týká sovětských válečných zajatců, tak tady mám jasno(https://www.obd-memorial.ru/Memorial/Memorial.html), v databázi archivu Ruské federace je informaci hodně. Mě by spíše zajímali informace o francouzských a anglických zajatcích. Nedaří se mi najít podobnou databázi na anglické a francouzské zajatce. (https://www.cwgc.org/debt_of_honour.asp?menuid=14) Tato databáze není nic moc a nedá se hledat podle měst.
Např. ve Vápenné(Setzdorf) na Jesenicku zahynuli McCormac John (1.7.1920-17.3.1942), vězeň číslo 67972-Stalag II a, který pracoval u firmy Rösner. Dále: Nelson Dogg (25.2.1919 - 15.3.1943), pracoval u firmy Latzel. Dále: Rémi Serge Girard, který byl zajatce Oflag VIII G/Weidenau od 21. června 1940-28.8.1941). O něm jsem jen na internetu před časem zachytil zprávu asi jeho vnuka v emailu. Dnes již na netu tato zpráva není.
A v České Vsi(Böhmischdorf) na Jesenicku byl při odhození bomb zabit francouzský zajatec Raimond Bary. Tento zajatec je zapsán v úmrtní knize jako jediný z výše popsaných. Avšak další informace již nejsou. Nevím tedy jestli ostatky těchto zajatců byly někdy exumovány a převezeny jinam. Databáze s vyhledáváním francouzských či anglických zajatců by mi rozhodně pomohla, informace na koho se obrátit o radu.
PS: Ještě malý dotaz, nemohu nikde najít asi 50 pobočných táborů Stalagu II A.
Děkuji (www.koncentracni-tabory.estranky.cz)
URL : https://www.valka.cz/Stalag-II-A-t93857#351570Verze : 0