Main Menu
User Menu

OS SR - udelené vyznamenania

V tejto téme sa budú zverejňovať udelené vyznamenania hodnostnej skupiny OS SR na www.valka.cz.
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#188719Verze : 0
MOD
Diskuse
Za faktografické príspevky v sekciách Uniformy a vybavení (Slovensko) a Vyznamenání (Slovensko) boli udelené:
Čestný odznak hodnostnej skupiny OS SR www.valka.cz III. triedy:

buko1 a slimo (20 faktografických príspevkov)


Čestný odznak hodnostnej skupiny OS SR www.valka.cz II. triedy:

buko1 a slimo (40 faktografických príspevkov)
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#188727Verze : 0
MOD
Za vykonanú prácu sa dňa 27.11.2006 udeľujú nasledovné vyznamenania:

Za službu v mierových misiách ASR
:
koba
wade

za doterajšiu prácu pri spracovaní informácií o účasti ASR a OS SR v zahraničných misiách

Odznak náčelníka Generálneho štábu hodnostnej skupiny OS SR 3.stupňa

buko1
koba

Odznak náčelníka Generálneho štábu hodnostnej skupiny OS SR 2.stupňa

wade
Martin Drobňák


Za odvedenú prácu v sekcii Jednotky -Slovensko (SVK) - Jednotky od r. 1993
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#189365Verze : 0
MOD
Za starostlivosť o hodnostnú skupinu ASR od jej vzniku bola udelená čestná Medaila za vernosť OS SR I. stupňa:

dav



Za členstvo v hodnostnej skupine OS SR (2 roky) a faktografické príspevky v tejto dobe bola udelená Medaila za vernosť OS SR I. stupňa:

Harkonnen,
Haspeklo,
kekulo,
liborvykoupil,
loskilleros,
Martin Drobňák,
Michy,
Mihal,
Miso,
morphee,
pozen,
Radek,
Riho,
Ritchey,
SKOT,
slimo,
THAAD
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#189403Verze : 0
MOD
28.11.2007 udelené vyznamenanie Za humanitárnu pomoc

za prínos v oblasti dokumentácie zločinov proti ľudskosti spáchaných nacistami a ich domácimi prisluhovačmi na území Slovenska počas Druhej svetovej vojny v sekcii Lidé a obce postižené nacistickou perzekucí v ČSR pre:
mato.s
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#189484Verze : 0
MOD
Pri príležitosti konca roku a na základe bilancie zverejnených článkov na www.valka.cz sú udelené nasledovné vyznamenania:


Rad Bieleho dvojkríža III. triedy

- Ing. Miroslav Ondras
- Martin Smíšek
- buko1


Rad Bieleho dvojkríža II. triedy

- Martin Smíšek


Pribinov kríž III. triedy

- slimo


Bronzová pamätná medaila M.R Štefánika

- Pavel J. Kuthan
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#195544Verze : 0
MOD
V priebehu roka získalo iekoľko členov hodnostnej skupiny nárok na vyznamenanie za vernosť ozbrojeným silám I. triedy. Takže tu je zoznam vyznamenaných:



buko1
koba
wade
Ján Piroško
Blade Master
momentalne anonymny
kekulo
martin.trebula
speedy
tomas.zemko
pepo409
piranha


Vyznamenaných mohlo byť aj viac, bohužiaľ niektorí nesplnili podmienku faktografického príspevku.



Za vernosť ozbrojeným silám II. stupňa:

Miso
SKOT
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#237819Verze : 0
MOD
Dnes som prešiel všetky články zverejnené na www.valka.cz od 15.1.2007, zaradil ich do databázy a následne pridelil vyznamenania:

Rad Bieleho dvojkríža III. triedy

koba
Jiří Fidler

Rad Bieleho dvojkríža II. triedy

koba

Pribinov kríž III. triedy

Radoslav Turik

Pamätná medaila 50. výročia SNP

Miso
Haspeklo
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#237845Verze : 0
MOD
Po pol roku nastalo ďalšie uďeľovanie vyznamenaní hodnostnej skupiny OS SR, zatiaľ za členstvo v skupine a prispievanie do faktografie.


Medaila za vernosť OS SR I. stupňa

acurei
Holliday
Michal Svaton
para-frogman
pxfofo
vilo
Dark Lord
Janko PALIGA
hammer


Medaila za vernosť OS SR II. stupňa

Martin Drobňák
loskilleros
Haspeklo
slimo
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#260149Verze : 0
MOD
25.08.2009 som udelil nasledovné vyznamenania:


Ján Kovačič:


Pribinov kríž II.triedy za články Vojenská správa na území Slovenska v rokoch 1200 - 1400, Vojenská správa na území Slovenska v rokoch 1400 - 1526, Vojenská správa na území Slovenska v rokoch 1526 – 1848  (a všetky predchádzajúce)


Rad Ľ. Štúra III. triedy za články venované výpravám slovenských dobrovoľníkov v rokoch 1848-1849 - Vojenské aspekty septembrovej dobrovoľníckej výpravy, Vojenské aspekty letnej dobrovoľníckej výpravy, Vojenské aspekty zimnej dobrovoľníckej výpravy


Rad Ľ. Štúra II. triedy za články Obliehanie Bratislavy Napoleonom, Maďarizácia a Ohlas Veľkej francúzskej revolúcie v Uhorsku a na Slovensku (a všetky predchádzajúce)



Radoslav Turík:
Bronzová pamätná medaila M.R. Štefánika za články: Prvá svetová vojna - boje v Karpatoch (hodnotenie konferencie v Humennom), Cintoríny prvej svetovej vojny v Karpatoch I., Cintoríny prvej svetovej vojny v Karpatoch II.




Viktor
Strieborná pamätná medaila M.R Štefánika za články: Karpatské „Termopyly", Brána cez Karpaty , Na karpatskom fronte nič nového (a všetky predchádzajúce)



Schlange:
Pamätná medaila 50. výročia SNP za články Maďarsko-Slovenské vzdušné boje na jaře 1939, Malá válka - Březen 1939 na Východním Slovensku a František Hanovec.
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#324021Verze : 0
MOD
Pri príležitosti oficiálneho Dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky udeľujem vyznamenania za články ktoré sa svojou témou týkajú Slovenska za posledný rok.


Rad Bieleho dvojkríža III. triedy

- Martin Drobňák
- Radoslav Turík


Rad Bieleho dvojkríža II. triedy

- buko1


Rad Bieleho dvojkríža I. triedy

- koba


Pribinov kríž II. triedy

- Radoslav Turík


Pribinov kríž III. triedy

- koba
URL : https://www.valka.cz/OS-SR-udelene-vyznamenania-t48351#372452Verze : 0
MOD