Main Menu
User Menu

Nacistické brigadýrky

Diskuse
Dobrý den,

vrtá mi hlavou jak to bylo s tvarem a typy německých brigadýrek, protože jsem jich od doby co jsem se začal zajímat o nacistické Německo viděl mnoho druhů a tvarů. Bohužel nejsem vždy schopen rozlišit, kdy se dívám na mizernou kopii a kdy na originál či přesnou repliku. Mohl by mi někdo stručně a jasně vysvětlit, jaké byly druhy a tvary německých brigadýrek, čím se lišily apod.?

Za prvé - chápu dobře, že se brigadýrky nacistického Německa liší na dva základní typy, kdy jeden je pevné konstrukce a druhý je měkký tzv. ,,mačkavka"?

Pokud ano, tak podle čeho se tyto dva typy využívali (kdy pevná a kdy měkká)? Podle hodnosti či podle toho zda byl zrovna voják v bojovém nasazení/na společenské akci?

A druhý dotaz, jaký je správný tvar té pevné brigadýrky?

Má být horní část trochu prohnuta i na zadní straně do takové lodičky jako např na tomto obrázku: www.armybazar.eu

Nebo má být správný tvar brigadýrky takový, že zadní část není prohnutá a horní část čepice pouze od zadu pozvolna stoupá a zvyšuje se, až k části s orlicí (stoupavý tvar)? např.zde - www.armybazar.eu

Či existovaly oba typy?

Snad jsem to napsal trochu srozumitelně. V uniformách se vážně příliš nevyznám, ale ocenil bych, kdyby mi do této otázky někdo vnesl jasné světlo.

Děkuji za případné odpovědi.

Johny
URL : https://www.valka.cz/Nacisticke-brigadyrky-t183457#535868Verze : 1