Main Menu
User Menu

Indetifikační známka německé armády a SS jednotek

Diskuse
Prosím o znalé kolegy jak to je s IZ, které se v současné době objevují na eBay, Aukru ve všech státech v množství nevídaném. Na každé čs. stránce "hledačů" jsou echt originály, prodávají se "originál" známky dozorce SS z Mathausenu či různé věci,které snad ani neexistovali s tvrzením.... jo pane,když Němci prchali přes Jižní Čechy tak známky všichny zahazovali. Přes naše území se pravda převalilo koncem války více jak 700 000 vojáků, poznám půlené známky z vykradených hrobů (již to je hnusné) ale celé známky značené to je nevídané. Přes naše území snad prchalo i námořní loďstvo. A tak prosím o radu, která pomůže v základní orientaci nejen mně. Vím, je na to jistá literatura, ale ani zde si nejsem jistý, zda autore není spíše obchodník.


Můj starý pan profesor jako mladý gardista hlídal zajatecký či sběrný tábor u Karlových Varů a říkal mi, že známky si vojáci ponechávali jako jistý doklad,že jsou jen obyčejní "Wehrmachťáci".
URL : https://www.valka.cz/Indetifikacni-znamka-nemecke-armady-a-SS-jednotek-t81645#299446Verze : 0
No k tomuto tématu (jde celkem mimo mě) je co jsem viděl relativně ne stará kniha DOG TAGS www.detektorweb.cz
ale to asi víš!
Jinak mám stejný pocit,....mnoho známek i ostatních vyznamenání. U dýk a mečíků mě to dnes připadá že to fasovali ti němci na množstí a každý měl tak 3-4ks!! Sad
Není to dávno bylo na DW rádio SS podle majitele v barvách Afrikakorps! Což tedy jako už považuji za silné kafe....
Ale je to u fotek, militárií.....asi u všeho,..hlavně že je tam "větrák" nebo slepice!
URL : https://www.valka.cz/Indetifikacni-znamka-nemecke-armady-a-SS-jednotek-t81645#299484Verze : 0
Ahoj.
Najít ID známku není až tak nereálné. Mám dvě, jednu ze zajateckého tábora a druhou našel otec náhodně kousek od jedné silnice.
V jedné vsi kousek od nás bylo pár dní utábořeno pár vojáků z jedné letecké školy, kámoš má odsud dvě známky .
Proto se ani moc nedivím, když někdo najde několik známek pohormadě.
Avšak na aukru bych byl hodně opatrný, sekce sběratelství je prošpikovaná falzy všeho.
URL : https://www.valka.cz/Indetifikacni-znamka-nemecke-armady-a-SS-jednotek-t81645#300050Verze : 0
O tom tento problém není, problém nastává v okamžiku,kdy se na jednou místě objeví známka příslušníků jak SS, tak letectva a dokonce námořnictva s legendou,že to je kopaný originál.Zajímavé je i to,že většinou se nacházejí ty vzácné, hledané kusy, tedy to, co není, nebo to bylo pár vojáků. Chápu,že běžně nacházíme ty klasické Wehrmacht,ale to ostatní,zde bych se měl na pozoru. Bohužel,zde je klídek po pěšině, neb ID známka je stále dobrý kšeft a peníz.
URL : https://www.valka.cz/Indetifikacni-znamka-nemecke-armady-a-SS-jednotek-t81645#300056Verze : 0
to-altmann , taky my to kolikrát divný jaký kombinace se dají najít , viz třeba můj nález když v okruhu do jednoho metru jsem našel id známku ss , přesku ss , přesku hj , čepičák rad a wh orličku s čepice která je litá bez značení a nikdo neví co to je a ani já jsem se ještě nikdy s takovou nesetkal . Jinak je my záhodou , že tam nebylo nic jinýho .
URL : https://www.valka.cz/Indetifikacni-znamka-nemecke-armady-a-SS-jednotek-t81645#308487Verze : 0
Z vlastni zkusenosti vim, ze je mozny najit cokoliv kdekoliv. Jeden flek a veci po Wehrmachtu, Luftwaffe, SS. Je treba si uvedomit, ze temi misty nezavisle na sobe mohla projit cela rada jednotlivych skupin. Jednou se tam svlekl infanterista, podruhy tankista SS, potreti obsluha flaku LW, apod. Vazne to neni nic zvlastniho. Pamatuju si dokonce pripad z fronty (jeste rok 1944), kdy se v okopu nasel knoflik Kriegsmarine - proste sli s pechotou a s pechotou mohli pozdeji i zahazovat.


Samozrejme se nejvice nachazeji bezne ID znamky (zalozni prapory, apod.), ale daji se kopnout i speky. Sam jsem teda krom vychodnich dobrovolniku a ruznych specialistu (zasobovac, veterinar, stavar) nic zvlastniho nenasel. A vse navic sdeluji organizaci WASt, aby se aspon neco malo "zaevidovalo" pro pripadny budouci zajem...


Absolutne odmitam hodnotit znamky, ktere prochazeji aukcemi. Neni tezky je falsovat a zestarit. Navic nemecky IDcka nabizeji sirokou skalu ruznych zkratek, alternativ, raznic, zpusobu, stylu, apod.... Kazdopadne neni nemozny kopii poznat.


Jeste poznamka - hlavne Nemci maji ve stylu hned podezrivat, ze ID znamky museji byt nutne z hrobu. Zvlaste ty pulene. Kazdy se muze sam zamyslet nad tim, jak by se v hodine dvanacte choval. Sam bych asi svou znamku rozctvrtil a rozhazel po okoli. A takove pripady se taky nalezaji.
URL : https://www.valka.cz/Indetifikacni-znamka-nemecke-armady-a-SS-jednotek-t81645#308498Verze : 0