Main Menu
User Menu

Abraham, Walter

     
Příjmení:
Surname:
Abraham
Jméno:
Given Name:
Walter
Jméno v originále:
Original Name:
Walter Abraham
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
SS-Brigadeführer a Generálmajor policie
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
25.10.1896 Beeskow /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
24.06.1963 Hamburg /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Velitel Ochranné policie v Hamburku
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Walter-t31837#487356Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Abraham
Jméno:
Given Name:
Walter
Jméno v originále:
Original Name:
Walter Abraham
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
16.12.1920 Polizei-Leutnant
01.12.1922 Polizei-Oberleutnant
01.07.1927 Polizei-Hauptmann
01.04.1937 Major der Schutzpolizei
01.07.1938 Oberstleutnant der Schutzpolizei
09.11.1941 Oberst der Schutzpolizei
02.03.1944 SS-Oberführer
20.04.1944 SS-Brigadeführer a Generálmajor policie
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Vyznamenání:
Awards:

20.04.1937

Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
-

05.07.1939

Medaile na paměť 1. října 1938
Sudetenland Medal
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 1. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Železný kříž 2. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

DD.MM.RRRR

Válečný záslužný kříž 2. třída (1938)
War Merit Cross 2nd Class (1938)
Kriegsverdienstkreuz II. Klasse (1938)
-

DD.MM.RRRR

Válečný záslužný kříž 1. třída (1938)
War Merit Cross 1st Class (1938)
Kriegsverdienstkreuz I. Klasse (1938)
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Walter-t31837#487359Verze : 0
MOD
SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei Walter Abraham



* 25. 10. 1896
+




O Waltrovi Abrahamovi je k dispozícii len veľmi málo životopisných údajov. Podľa udelených Železných krížov 1914 je zrejmé, že sa aktívne zúčastnil bojov prvej svetovej vojny.


Vysoké číslo straníckej legitimácie (NSDAP-Nr.: 5 918 712) zase svedčí o tom, že do NSDAP vstúpil až po roku 1933, teda až po prevzatí moci nacistami. V tomto období sa stáva aj členom SS (SS-Nr.: 474 730), v rámci ktorej dosiahol vysokú hodnosť SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei (20.4.1944).


Počas druhej svetovej vojny bol preukázateľne od 9.11.1944 veliteľom Schutzpolizei v Hamburgu (Kommandeur der Schutzpolizei), predtým zastával od apríla 1943 do 1.10.1943 funkciu veliteľa Ordnungspolizei v okupovanom Minsku (oficálne označenie - Kommandeur der Ordnungpolizei Generalbezirk Weißruthenien).



Vyznamenania:
- Železný kříž 1914 II. triedy (Eisernes Kreuz 1914 II. Klasse)
- Železný kříž 1914 I. triedy (Eisernes Kreuz 1914 I. Klasse)
- Vojnový záslužný kríž I. triedy s mečmi (Kriegsverdienstkreuz I. Klasse mit Schwertern)
- Vojnový záslužný kríž II. triedy s mečmi (Kriegsverdienstkreuz II. Klasse mit Schwertern)
- Verwundetenabzeichen, 1918 in Schwarz
- Ehrenkreuz für Frontkämpfer
- Landesorden




zdroje:
https://www.geocities.com/~orion47/
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Walter-t31837#308799Verze : 0
MOD
Narozen 25.10.1896 Beeskow
Zemřel 24.06.1963 Hamburku



1914 - 1918 v bojích 1. světové války


1919 nastoupil u policie


16.12.1920 - 1933 v různých policejních funkcích


15.5.1933 - 20.10.1933 řídil státní policii v Hamburku


1933 - 1935 policejní inspektorát Braniborsko


1936 říšské ministerstvo vnitra


1.5.1937 vstoupil do NDSAP


1937 hlavního důstojník Úřadu velitele pořádkové policie, hodnost major policie


leden 1940 - říjen 1940 náčelník štábu velitele pořádkové policie v Oslo, Norsko


1.8.1942 nastupuje na policejní prezidentůru v Praze


duben 1943 - 1.10.1943 velitel Pořádkové policie v Minsku


1.10.1943 velitel Bezpečnostní policie Hamburk


1944 náčelník štábu velitele bezpečnostní policie v Berlíně


2.3.1944 vstupuje do SS v hodnosti plukovníka


31.5.1944 velitel policie v Hamburku


od 1.1.1945 převzal velení pořádkové policie vojenského okruhu X (Hamburk)


do 8.5.1945 náčelník štábu u hlavního velitele policie generálporučíka George Henninga von Behr-Bassewitz


do 7.5.1947 v internaci, nebyl obviněn ze žádných válečných zločinů


24.6.1963 umírá v Hamburku



Byl ženatý a měl 4 děti.






Zdroj: balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Walter-t31837#332482Verze : 0