Main Menu
User Menu

10.02.2018 - Rozsáhlý izraelský letecký úder proti cílům v Sýrii

V sobotu ráno byl ze stanoviště v poušti Homs vypuštěn ze syrského území směrem na Izrael vyslán bezpilotní letoun. Poté, co narušil izraelský vzdušný prostor a rozezněl výstražné sirény na Golanských výšinách a údolí řeky Jordán, byl sestřelen vrtulníkem AH-64 Apache Izraelských vzdušných sil. Dron dopadl na zem u města Bejt Še'an. Izrael vzápětí vyslal stroje F-16I Sufa, které provedly úder proti místu, z něhož byl dron vyslán. Izraelské stroje narazily na silnou protivzdušnou obranu. Jeden izraelský letoun se poté dostal do problémů a jeho pilot se spolu s operátorem zbraňových systémů musel katapultovat. Zatím není potvrzeno, že stroj, který dopadl na izralské území v údolí Bejt Netofa, byl zasažen raketou země-vzduch, nebo zda nastal jiný problém, který stroj vyřadil. Oba příslušníci letectva přežili, jeden je zraněn lehce, druhý vážněji.


Izraelské vzdušné síly vzápětí vyslaly nad Sýrii osm letounů, které prvedly údery proti dvanácti íránským a syrským cílům, především proti stanovištím protivzdušné obrany. Zasaženy byly mimo jiné baterie protiletadlových raketových komplexů dlouhého dosahu S-200 (SA-5) a baterie protiletadlových raketových komplexů středního dosahu 9K317 (SA-17). Palba protiletadlových systémů proti izraelským letounům byla tak intenzivní, že rozezvučela výstražné sirény na Golanských výšinách a v Horní Galileji.
Více info:
www.jpost.com
URL : https://www.valka.cz/10-02-2018-Rozsahly-izraelsky-letecky-uder-proti-cilum-v-Syrii-t209619#592244Verze : 1
MOD
Diskuse
K zostrelu: https://www.valka.cz/topic/view/209617Minimálne 2 z rakiet sýrskej PVO (alebo ich zvyšky) skončili v Libanone


URL : https://www.valka.cz/10-02-2018-Rozsahly-izraelsky-letecky-uder-proti-cilum-v-Syrii-t209619#592245Verze : 2
MOD