Main Menu
User Menu

Landing Zone

Diskuse
Další kousek z mé zbírky. M110 /italery/ ,munice/afv club/,pytle s pískem /samotvrdnoucí modelářská hlína,běžně k dostání v jakémkoliv běžném větším papírnictví/,figurky a doplnky/rúzní výrobci.Barvy:syntetické Agama,olejové Umton,suché křídy.Lepidla:Agama,prstolep Super Bond,Herkules,Display Mount.
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137573Verze : 0
Zdáárek... nejsem sice fnda pro současnost, ale tohle je prostě špica, včetně toho voříška Laughing
Měl bych jen jednu výtky na detail plotu. Totiž čtyřhranné pletivo se montuje na tři vodorovné napínací dráty a jelikož jsou tyto z průměru většího než samotný drát pletiva, tak by měly být v dioramatu vidět. Není to jistě těžká úprava, tak to zvaž, jestli by to stálo za to. Wink
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137646Verze : 0
zase je to paráda.ten plot sis koupil?jinak zase pěkná práce
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137650Verze : 0
Vzhledem k tomu, co napíšu na následujících řádcích bych si asi měl nick změnit na "rejpal" a nebo "šťoural".
Dioráma je propracováno do nejmenších detailů a působí (alespoň na mne) velmi sourodým a kompaktním dojmem. Tím chci říct, že je pěkně vyvážené, nic není přehnané ani potlačené (mám na mysli různé techniky - ty takzvané ..igovy ..ingy). Navíc to není nic (v zásadě) strnulého, celek má to, čemu u obrazů znalci říkají "jiskra" či "myšlenka".
Filosofovat na téma montáže plotu můžeme na zahradě, v Namu byla praxe (pravděpodobně) dosti odlišná, disputace na téma - ten prach má špatnou barvu zpravidla končím slovy..."Tys tam byl? Aha, Ty jsi v muzeu viděl urnu s prstí z bojiště...".
Tak, a teď přichází to, proč jsem na začátku uvažoval změně "nicku" - chci totiž autorovi položit otázku: What the fucking hell does this bloody diorama have common with above mentioned landing zone?
Na autorův požadavek (slušný a tudíž nestylový) překlad: Co má kčertu společného tohle dioráma s tou výše zmiňovanou přistávací plochou???
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137673Verze : 0
Díky za připomínku ohledně pletiva,ale věc se má trochu jinak.V NAMu používali pletivo spíše jako ochranou síť proti střelám RPG a pod.Nikde jsem na fotografiích nenarazil na ony vypínací vodorovné dráty.Pakliže mělo být pletivo vypnuto vsazovali jej do dřevěných nebo ocelových rámů,opět bez vypínacích drátů.
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137675Verze : 0
to palič díky za zastání,ale než jsem zareagoval na jeden příspěvek objevil se Tvůj.Bohužel já se učil jenom rusky a to ještě mizerně,ale myslím,že vím na co narážíš svoji otázkou,ale přeložím si zní pouze několik slov takže prosím po našem.
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137678Verze : 0
Moje vina vycházel jsem s fotografií postavení houfnic kolem přistávací zony "Elliot"
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137691Verze : 0
No já tušil, že to jistě nějakou souvislost má, nicméně v této podobě je to v úrovni konstatování "...modelář si domyslí..." - něco ve stylu dioráma, které jsem kdysi viděl v Hec Cupu na Křivonosce (a skutečně se mi moc líbilo) - dva maníci táhli po jetišti "ojátko" a za ním byl vidět stín letadla na dráze (celé se to jmenovalo "Československý stealth", jestli se nepletu).


Prostě by tam mělo být vidět "něco" co jasně vyjádří souvislost s tou přistávací plochou - obávám se ale, že by pak dioráma muselo mít "poněkud obřejší" rozměry.
Teď mne napadá taková varianta řešení - co třeba cedule (úplně na kraji desky) s nápisem HELICOPTER LANDING ZONE PERIMETER, HARD HEADGEAR TO BE WORN WITHIN PERIMETER


Jinak řečeno: Vnější okraj přistávací plochy vrtulníků, vstup pouze s přílbou
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137694Verze : 0
Já teď zjistil,že není na fotkách vidět ani celá popisová cedulka Cool .Ono s názvy na diorámata je to těžký,Cpát tam pouze čas a místo taky omrzí a pak se taky může stát,že máš ve vitríně 3diorámka s různou tecnikou a u nich skoro stejnej název např."FIRE BASE" a pod.Jinak dík za připomínky ,ale tenhle kousek fakt předělávat už nebudu .Každopádně mám další ponaučení na příště Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137697Verze : 0
pěkná práce jako vždy.ty pytle jsou z moduritu?
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137738Verze : 0
No tak já se omlouvám za ten plot.... a díky za fotky, alespoň teď už jsme o něco moudřejší Smile Pravda, každej to může dělat trochu jinak, to mě nedošlo... a ten fígl na ochranu proti RPG...šiknovný a jednoduchý....já měl za to že je to kus plotu kolem zmiňované letecké plochy Embarassed
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137740Verze : 0
Chvílemi mám pocit, že nás Zdeněk houpe a dává do chlubítka autentické fotky z 'Namu Razz
Už jsem u jednoho jeho diorámatu napsal, co na nich obdivuju - nápaditost, realističnost, čisté provedení a smysl pro detail. A tohle dio mě v tomto názoru jenom utvrdilo.
Závistivě dodávám: Zděňku, chtěl bych mít tvojí nápaditost!
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#137747Verze : 0
MOD
Je to fakt nádherný, ostatní už napsali ostatní Laughing , jenom bych se opakoval
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#138105Verze : 0
MOD
Nic nepotěší víc jak slova uznání jiných.Ale musím se přiznat ,že tenhle kousek vznikl spíše z nouze.M-107 jsem mněl doma postavenou už nějakej ten pátek,ale stále mne mrzelo,že je ve vitríně tak nějak holá a bez života.Dlouho jsem hledal a scháněl fota z NAMu,ale nacházel jsem stále to samé,buď někde ve vysoké trávě s pár kousky munice nebo v postavení,kde byl pouze pytlový bunkr a dost.Ani diorámata stažená z netu nepřinesla nic nového.Nakonec jsem vzal Za vděk právě foty z L.Z. "Eliot" a vtěsnal několik předloch do jedné silně zredukované scény..M-107 putovala do hydroxidové lázně aby dostala nový kabát pro oživení a to od uplně jiné jednotky a já se smířil s tím,že budu mít doma jenom kousek mezi pytlema a pletivem.Když sem s tím otravoval kamoše u piva tak mne odbyl se slovy "tak ty maníky udělej řádně zhulený a mášto" Jak je řádně zhulit mne nenapadlo ,ale něco podobnýho to chtělo.Proč ne třeba mazat karty a ještě se u toho hádat.Odpovědí mi bylo proč ne stejně se tam nedalo nic jinýho dělat./v udolí stínů je taky mažou na bedně od munice a venku/.Takže menší oživení bylo na světě. Twisted Evil.Podobný problém začínám řešit u M-109. Rolling Eyes Ps:na dotaz zčeho jsou pytle:samotrdnoucí modelářská hlína,doporučuju spojovat a pomazávat herkulesem /při vysichání nepopraská/,pletivo je zakoupené v železářství /původně na ůplně jiný učel.
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#138120Verze : 0
Vše co bych řekl já, řekli ostatní Smile, zase bezvadný !!! Laughing
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#155055Verze : 0
Jako vždy- pěkný model. Vždyť ty ani jinak neumíš....
URL : https://www.valka.cz/Landing-Zone-t36567#155444Verze : 0