Main Menu
User Menu

Bělomořský vojenský okruh [1944-1951]

White Sea Military District

Bielomorský vojenský okruh - 3. formovanie

Беломорский военный округ (БелВО) - III. формирование

     
Název:
Name:
Bělomořský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Беломорский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Archangelský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
29.06.1951
Nástupce:
Successor:
Severní vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.12.1944-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-29.06.1951 Ministerstvo vojenství
Dislokace:
Deployed:
15.12.1944-28.01.1946 Kemi, ?
28.01.1946-29.06.1951 Petrozavodsk, ? /

Velitel:
Commander:
15.12.1944-DD.04.1948 Frolov, Valerian Alexandrovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
DD.04.1948-DD.06.1949 Šumilov, Michail Stěpanovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
DD.06.1949-29.06.1951 Mereckov, Kirill Afanasjevič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1945-DD.08.1945 Skvirskij, Lev Solomonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.08.1945-DD.03.1947 Orleanskij, Viktor Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.03.1947-DD.05.1947 Gerasev, Ivan Petrovič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.05.1947-DD.10.1948 Kuščev, Alexandr Michajlovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.11.1948-DD.11.1948 Gerasev, Ivan Petrovič1) (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.11.1948-29.06.1951 Kozlov, Georgij Kirillovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1944-09.07.1945 14. samostatná armáda
DD.12.1944-DD.05.1945 4. střelecký sbor
DD.01.1945-DD.05.1945 162. opevněný prostor
01.02.1945-01.05.1945 108. samostatná průzkumná letka
DD.02.1945-01.07.1951 16. gardová stíhací letecká divize
09.07.1945-01.07.1951 31. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Teritoriální působnost:
DD.01.1945-09.07.1945 Karelofinská sovětská socialistická republika
15.12.1944-09.07.1945 Autonomní sovětská socialistická republika Komi
15.12.1944-09.07.1945 Archangelská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
15.12.1944-09.07.1945 Murmanská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
DD.01.1945-09.07.1945 Pěčengská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika
15.12.1944-09.07.1945 Vologodská oblast, Ruská sovětská federativní socialistická republika

1) dočasne poverený funkciou
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003
https://www.litmir.me/br/?b=564934&p=250
URL : https://www.valka.cz/Belomorsky-vojensky-okruh-1944-1951-t83412#515118Verze : 2
MOD