Main Menu
User Menu

Velitelství II. sborové oblasti [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Corps Area

     
Název:
Name:
Velitelství II. sborové oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství II. sborové oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 107 - Mobilisovaný útvar 107-C-6
Datum zániku:
Disbanded:
11.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-11.10.1938 Hlavní štáb ministerstva národní obrany
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-11.10.1938 Hradec Králové, Budova sborového velitelství /

Velitel:
Commander:
25.09.1938-11.10.1938 Hulík, Josef (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.09.1938-11.10.1938 Paleček, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-12.10.1938 Náhradní rota hraničářského praporu 2
27.09.1938-11.10.1938 Náhradní peruť leteckého pluku 1

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství II. sboru, karton 16
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-II-sborove-oblasti-1938-1938-t73346#586583Verze : 3
MOD