Main Menu
User Menu

118. střelecký sbor [1944-1945]

118th Rifle Corps

118-й стрелковый корпус (118 ск)

     
Název:
Name:
118. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
118-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.12.1943-DD.01.1944 67. armáda
DD.01.1944-DD.02.1944 Leningradský front
DD.02.1944-DD.07.1944 42. armáda
DD.07.1944-DD.08.1944 1. úderná armáda
DD.08.1944-DD.09.1944 3. pobaltský front
DD.09.1944-DD.12.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.12.1944-10.06.1945 21. armáda
Dislokace:
Deployed:
05.12.1943-10.06.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
05.12.1943-07.08.1944 Paramzin, Vladimir Kuzmič (Geněral-major / Генерал-майор)
07.08.1944-27.10.1944 Abakumov, Dmitrij Lvovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.10.1944-10.06.1945 Naumov, Alexandr Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1944-07.03.1944 124. střelecká divize - 4. formování
01.08.1944-01.09.1944 33. střelecká divize
01.09.1944-01.10.1944 326. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1945-10.06.1945 Katovický střelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 1. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/118-strelecky-sbor-1944-1945-t60622#526763Verze : 1
MOD